W kolekcji mebli Corino połączono lite drewno dębowe, naturalna, okleinę dębową, czarne szkło oraz tkaninę obiciową. Fot. Mebin

W kolekcji mebli Corino połączono lite drewno dębowe, naturalna, okleinę dębową, czarne szkło oraz tkaninę obiciową. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 26 wrz 2017 10:50 (aktualizacja: 27 wrz 2017 12:11)

Łączenie różnych materiałów w meblach - ciekawy pomysł na aranżację

Różnorodność zastosowanych w meblach materiałów może dać bardzo ciekawe efekty we wnętrzu. Połączenie drewna ze szkłem, metalu z tworzywem sztucznym, płyty meblowej ze skórą lub tkaniną, stali z rattanem lub technorattanem - jest w czym wybierać. Oto inspiracje!

Meble, w których drewno lub płyta meblowa łączą się z elementami ze szkła, są już standardem w polskich domach i sklepach z wyposażeniem wnętrz. Lubimy przeszklone witryny, szklane blaty stołów i stolików kawowych, szklane półki w regałach. Popularnym rozwiązaniem jest też dodatek w postaci lustra. Lustrzane tafle wstawione we fronty szaf lub dołączone do jadalnianych komód pozwalają optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze, urozmaicają jednolite płaszczyzny meblowych frontów. Łączenie szkła z drewnem nie musi jednak wyglądać standardowo - wystarczy spojrzeć na stoliki firmy Malita Just Wood, które fragmenty kolorowego szkła mają wkomponowane w drewniane blaty. Szkło z drewnem, metalem i kamieniem łączy też marka Reflex, której produkty dostępne są w Polsce. Ciekawym przykładem jest też prezentowana w fotogalerii witryna "Solo" marki Glass Italia. Jej minimalistyczna forma oraz zastosowane materiały, tj. szkło, aluminium oraz stal, sprawiają, że mebel ten pasuje głównie do wnętrz utrzymanych w stylistyce nowoczesnej.

Metal z drewnem, tkaniną i sklejką łączy w swoich meblach marka Vank, która oferuje między innymi stoły i krzesła. Elementy tkaniny lub skóry znajdziemy też w drewnianych lub fornirowanych meblach firmy Mebin. Marka Black Red White w swoim systemie "Median" zastosowała specjalną tkaninę akustyczną, dzięki której szafka rtv lepiej spełnia swoje funkcje.

Zapraszamy do oglądania zdjęć mebli, w których połączono różne materiały!


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce