Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Selva

Ładne nogi... stołu. Oto kilka stylowych propozycji

  • Autor: uk
  • 01 lip 2014 09:06 (aktualizacja: 09 lip 2014 07:52)

Stół to najważniejszy mebel w jadalni, a nawet i w całym domu. Tradycyjny duży stół to symbol rodzinnych wartości. Wobec tego warto zadbać o to, żeby był piękny i funkcjonalny.

Efektowny stół nadaje jadalni zdecydowany "rytm" stylistyczny. Jakie elementy sprawiają, że stół przyciąga uwagę? Przede wszystkim nogi - stylizowane, czy też o nowoczesnej formie przywodzącej na myśl rzeźbiarskie dzieła artystyczne. 

Stoły o klasycznej stylistyce wykonywane są zazwyczaj z naturalnego drewna i charakteryzują się nogami toczonymi, z licznymi elementami dekoracyjnymi. Najczęściej stoły te są dość masywne. Interesującymi propozycjami są modele nawiązujące do stylistyki prowansalskiej. W tym przypadku mamy do czynienia np. z grą kontrastowych kolorów - blat w kolorze naturalnego drewna oraz konstrukcja i nogi w "poprzecieranej" bieli. Niekiedy stół jest dodatkowo wyposażony w nogi "wspomagające" i te mają różną formę, m.in. "krzyżaków" bądź listew tworzących "trapez" lub inne czworokątne figury.

W ofercie firmy Selva znajdują się modele, w których nogi stołu są wykreowane na kształt awangardowych rzeźb! Spójrzmy na przykład na model  z kolekcji "Vendôme". Kolista forma nóg sprawia, że stół wydaje się bardziej przestrzenny i okazały. Warto zwrócić uwagę, że koliste nogi są wsparte na solidnej podstawie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA