Ławka Lava firmy Vondom. Projekt: Karim Rashid. Fot. Vondom

Ławka Lava firmy Vondom. Projekt: Karim Rashid. Fot. Vondom

  • Autor: mg
  • 07 maj 2018 14:00 (aktualizacja: 09 maj 2018 10:06)

Ławki - meble nie tylko na tarasy

Ławki mogą pojawiać się nie tylko na tarasach i w ogródkach, ale także we wnętrzach. W praktyce są to efektowne meble o wielu zastosowaniach. Przy tym mogą przybierać bardzo designerskie kształty.

Wraz z modą na naturalność i prostotę powróciło zainteresowanie ławkami, które mogą uatrakcyjnić nie tylko ogrodową aranżację, ale także wnętrza urządzone w wielu stylach – od rustykalnego po loftowy. Uwagę zwraca nie tylko ich wygląd, ale także walory praktyczne i możliwości zastosowania. Gdzie można zastosować ławki?

Na pewno w przedpokoju. W tym pomieszczeniu, zwłaszcza niewielkim, ławka może spełniać dwie funkcje – konsolki i taboretu. Wygodnie na niej przysiądziemy, by założyć czy zdjąć buty i odłożymy przyniesione z miasta zakupy. Możemy również położyć na niej pudełko na klucze i korespondencję, a jeśli jest długa – także przedmioty dekoracyjne.

W aneksie jadalnianym w kuchni ławka znakomicie zastąpi krzesła, bo nie potrzebuje tyle miejsca co one. W zależności od szerokości aneksu możemy postawić przy stole dwie ławki albo tylko jedną. Ten mebel to również bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. 

W salonie stojąca przy ścianie ławka jest świetnym miejscem na ekspozycję roślin doniczkowych czy kompozycji złożonych z kwiatów w wazonach, naczyń dekoracyjnych, świeczników i figurek czy innych ozdób. A gdy przyjdzie duża grupa gości, może posłużyć jako dodatkowe siedzisko.

Z kolei w sypialni ławkę najlepiej postawić w nogach łóżka – będzie gdzie położyć szlafrok, zapasowe koce, a także dekoracyjne poduszki i narzutę. Oczywiście, przyda się też do siedzenia, co docenimy zwłaszcza podczas porannego ubierania się.

W garderobie ławka może posłużyć jako stolik, na którym rozłożymy ubrania przed podjęciem decyzji, co dzisiaj na siebie włożyć, a także jako stołek do wygodnego przymierzania butów.

W ogrodzie jest niezbędna do stworzenia kącika relaksu. Usiądziemy na niej i będziemy w spokoju kontemplować piękno przyrody. 

Na tarasie pogrzejemy się w słońcu, przysiadając na ławce albo przemienimy ją w kwietnik na rośliny doniczkowe. Będą tam pięknie rosnąć do jesieni, a zimą całą tę dekorację przeniesiemy do domu, żeby zdobiła wnętrze.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce