Meble.com.pl - komfort na miarę

Linia "Pure Silver Protect". Wszystkie elementy wyposażenia łazienki czyli meble, wanny, ceramika oraz akcesoria wyposażone są w powłokę przeciwbakteryjną. Fot. Cersanit

Łazienka dla dziecka. Sprawdź jak ją urządzić!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 lis 2014 10:07 (aktualizacja: 28 lis 2014 08:26)

Maluchy uczą się samodzielności bardzo szybko. Warto im pomóc w codziennej higienie odpowiednio projektując wnętrze łazienki, aby było ciekawe, wesołe, ale przede wszystkim - bezpieczne.

Dzięki doborowi odpowiednich elementów wyposażenia czy dodatków, łazienka może stać się miejscem inspirującym i pobudzającym wyobraźnię dziecka. Bajkowe motywy i kolorowe ściany to coś, co maluchy pokochają od pierwszego wrażenia. Na rynku dostępne są płytki dekorowane motywami z najpopularniejszych bajek, taki wzór jednak, może się dziecku dość szybko znudzić. Zdecydowanie lepiej jest postawić na meble z naklejkami lub barwną umywalkę na tle jasnej ściany, niż gdyby zestawienie to odwrócić.

Decydując się na zakup mebli łazienkowych, nie można zapomnieć o dodatkowej przestrzeni dla dziecięcych zabawek i odpowiednich zabezpieczeniach, które zablokują dzieciom dostęp do detergentów i chemikaliów. W ten sposób stworzymy nie tylko łazienkę przyjazną dzieciom, ale również bezpieczną. Warto także zwrócić uwagę na to, aby przestrzeń do przechowywania w głównej mierze stanowiły szafki zamykane. Pozwoli nam to utrzymać bezpieczeństwo, ułatwi sprzątanie, zaś barwne dodatki będą lepiej wyeksponowane.

Kolorowe dodatki takie jak ręczniki, haczyki, mydelniczki lub własnoręcznie wykonane obrazki, pozwolą zmienić styl łazienki bez konieczności gruntownego remontu. Należy też pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków i akcesoriów, zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Lepiej zainwestować w kilka wysmakowanych, niż na siłę zapełniać wnęki kolorowymi błyskotkami. - Dzieci są otwarte i ciekawe świata, ale nie oznacza to, że należy wypełniać go byle czym. Kształtowanie gustu zaczyna się bowiem od najmłodszych lat. Jeżeli przyjazna łazienka dla dzieci jest także przyjazna dla dorosłych, mamy pewność, że jest odpowiednio zaprojektowana.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA