Meble.com.pl - komfort na miarę

Klasyczne, kute łóżko włoskiej marki Giusti Portos. Fot. Giusti Portos

Łoża sypialniane w stylu glamour

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 kwi 2014 09:40 (aktualizacja: 17 kwi 2014 08:05)

Marzycie o sypialni urządzonej w królewskim stylu? Do tego niezbędne jest łóżko jak z bajki, najlepiej ze stylizowanym zagłówkiem.

Sypialnia w stylu sprzed kilkudziesięciu czy nawet kilkuset lat może być kuszącą alternatywą dla osób, którym nowoczesne, zimne wnętrza wydają się nieco bez wyrazu. Koneserzy mebli, które zdobiły pokoje sypialniane w dawnych pałacach, rezydencjach i dworkach, mogą spełnić swoje marzenia o wyjątowej sypialni i "zafundować" sobie łóżko niczym w królewskiej komnacie. Jedno z najbardziej olśniewających mebli w ofercie producentów … I to dosłownie! Sypialnie stylizowane urzekają nietypową formą i zmysłowością. 

Często inspirowane są stylem barokowym. Kojarzą się z przepychem i bogactwem.  Nie mogą jednak być tandetne i źle wykonane. Klasyka i stylowość nie lubią sztuczności plastiku i laminatów, kochają za to powyginane stalowe formy, lite drewno, forniry i różnego rodzaju zdobienia. Liczne, efektowne profile – korony i cokoły – nadają bryłom łoża wyjątkowy styl. W innych propozycjach producenci stawiają na eleganckie, metalowe wykończenia w kolorze starego złota. 

Warto zwrócić także uwagę na łoża z wezgłowiem tapicerowanym. Jeśli zdecydujemy się na takie łóżko - najlepiej niech to będą tkaniny miękkie, błyszczące, np. atłas, aksamit lub skóra. Producenci mebli proponują ponad setki wzorów takich łóżek - od takniny jednolite, tłoczone skóry, zmyślne zawijasy i kwiatowe motywy.  

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA