Efektowne łóżko Majal marki Flou. Fot. Galeria Heban

Efektowne łóżko Majal marki Flou. Fot. Galeria Heban

  • Autor: bm
  • 24 lis 2017 08:48

Łóżka inne niż wszystkie - wybierz to z oryginalnym wezgłowiem!

Chociaż najważniejszą częścią łóżka bez wątpienia jest dobry materac, nie mniej istotne dla naszej wygody jest też jego wezgłowie. To element, o który opieramy się podczas wieczornej lektury, ale też ta część łóżka, która w dużej mierze wpływa na wygląd i styl całej sypialni.

Zagłówek łóżka może mieć różne formy - najmodniejsze są te o dużych rozmiarach, rozbudowane, tworzące wręcz ściankę, w którą można wkomponować półki, oświetlenie czy drobne elementy dekoracyjne. Dużym zainteresowaniem cieszą się wezgłowia tapicerowane, ponieważ są miękkie i przytulne, znacząco zwiększają komfort użytkowania łóżka. Dają też wiele możliwości, jeśli chodzi o dobór materiałów - mogą być tapicerowane skórą lub tkaniną w różnych kolorach. Ciekawie wyglądają wezgłowia pikowane - dzięki przeszyciom powierzchnia dużego zagłówka nie jest jednolita i monotonna. Dla bardziej odważnych użytkowników oferowane są zagłówki "twarde", wykonane np. z giętego metalu, ażurowej płyty mdf czy drewna. Może niezbyt wygodne, ale za to wyjątkowo efektowne. 

Dobrze zaprojektowane wezgłowie to jeden z najważniejszych elementów gwarantujących wygodę użytkowania łóżka i jego funkcjonalność, ale także wpływających na wygląd całego wnętrza. Warto więc poświęcić mu trochę więcej uwagi podczas wybierania mebli do sypialni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce