Meble.com.pl - komfort na miarę

System mebli Strzałka. Fot. Black Red White

Łóżka piętrowe dla dzieci - nie tylko do spania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 24 kwi 2014 12:05 (aktualizacja: 29 kwi 2014 08:11)

Łóżka piętrowe to znakomite rozwiązanie, gdy posiadamy dwoje lub więcej dzieci, które muszą mieszkać w jednym pokoju o małej powierzchni. Takie łóżko może być też spełnieniem marzeń dziecka - kto z nas w dzieciństwie nie chciał mieć w pokoju piętrowego łóżka?

Spanie w takim łóżku z pewnością dziecku nie spowszednieje. W porównaniu do "normalnego" łóżka, może wydawać się dziecku zdecydowanie ciekawsze, tym bardziej, że na rynku jest bogactwo łóżek piętrowych, które tworzą dodatkową przestrzeń do zabawy.

Ze względów bardziej funkcjonalnych ciekawie prezentują się też łóżka, które rosną razem z dzieckiem i są charakterystyczne dla jego wieku i potrzeb. Wiele z nich oferuje też dodatkową przestrzeń na niższym poziomie, można tam wstawić pufę czy biurko i urządzić miejsce do czytania i nauki. Dolne łóżko może stanowić także miejsce na przechowywanie skarbów dziecka.

Choć łóżka piętrowe mają wiele plusów, których nie posiada łóżko wolno stojące, nie można jednak zapomnieć, że może stwarzać duże zagrożenie dla młodszych dzieci. Aby mieć pewność, że naszym pociechom nic się nie stanie podczas snu, warto pomyśleć nad dodatkowymi zabezpieczeniami lub znaleźć takie łóżko, które jest wyposażone w ochronne drabinki. Zapraszamy do obejrzenia galerii.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA