Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja młodzieżowych mebli Parole, marki Pinio to elegancja i klasa sama w sobie. Kokardki na frontach spodobają się szczególnie dziewczynkom. Fot. Pinio

Łóżko dla dziecka. Zobacz fajne pomysły do pokoju dziecięcego

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 cze 2015 14:43 (aktualizacja: 03 cze 2015 08:01)

Strefa wypoczynku w pokoju dziecka jest niezwykle istotna. Jak sprawić, aby maluch mógł komfortowo odpocząć po całym dniu intensywnej zabawy? Wystarczy niewiele, a dokładniej fajne łóżko.

Łóżko w pokoju dziecka powinno zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Ważna jest odpowiednia wysokość mebla, a dla małych dzieci przyda się również dodatkowa barierka, która zabezpiecza przed upadkiem. Łóżeczka dla niemowląt powinny mieć specjalne atesty, które świadczą o tym, że mebel jest bezpieczny pod każdym względem. Warto zwrócić uwagę również na materac. Zbyt miękki może powodować ból pleców i późniejsze wady postawy, zaś zbyt twardy może sprawić, że dziecko będzie źle na nim spało, a co za tym idzie budziło się w nocy lub długo nie mogło zasnąć. 

Oprócz wygody i bezpieczeństwa, łóżko dziecięce powinno być też ozdobą wnętrza. Dostępne dziś na polskim rynku meble, dają możliwość urządzenia pokoju w zgodzie z obowiązującymi trendami, modą na poszczególne postaci z bajek lub w określonej stylistyce. Ciekawym rozwiązaniem są meble, które kształtem przypominają domek lub auto. Warto jednak pamiętać, że nie będzie to mebel na długie lata. Jeśli zależy nam na tym, aby łóżko służyło dziecku przez dłuższy czas, wybierzmy model rozsuwany, który niemalże rośnie razem z dzieckiem. Dobrym pomysłem może być również łóżko na antresoli. Dla nastolatków są to modele wysokie, zaś dla małych dzieci niskie. Pod antresolą znajdują się często półki lub zamykane szafki, które są świetnym miejscem do przechowywania zabawek czy odzieży. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA