Kolekcja do sypialni Zefir. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja do sypialni Zefir. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: bm
  • 04 kwi 2018 09:51 (aktualizacja: 05 kwi 2018 09:37)

Łóżko i szafka nocna - rozwiązania typu dwa w jednym

Szafka nocna może być oddzielnym meblem, ale może też być zintegrowana z łóżkiem. Takie rozwiązania typu "dwa w jednym" są funkcjonalne i pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń.

W sypialni przydaje się miejsce do odkładania podręcznych drobiazgów - książki, budzika czy telefonu. Nocna szafka, półka lub stolik to niezbędny element wyposażenia wnętrza, w którym wypoczywamy. Niektórzy producenci łóżek uznali, że może on być integralną ich częścią. Zazwyczaj ma wtedy postać podwieszonej półki, przymocowanej do stelaża łóżka albo do panelu ściennego, którego częścią jest również zagłówek. Szafka lub półka mogą być umieszczone standardowo z boku łóżka lub trochę nietypowo - w okolicach wezgłowia.

Rozwiązanie typu "dwa w jednym" ma - jak wszystko - swoje plusy i minusy. Zaletą jest to, że ustawiając w sypialni takie łóżko, mamy w zasadzie urządzone całe pomieszczenie. Często, choć nie zawsze, zajmuje też ono mniej miejsca niż wolno stojące szafki. Minusem jest nieco mniejsza mobilność takiego mebla i ograniczone możliwości dokonywania zmian we wnętrzu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce