Łóżko Stefan. Fot. Black Red White

Łóżko Stefan. Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 25 sie 2017 12:32 (aktualizacja: 28 sie 2017 10:02)

Łóżko z pojemnikiem na pościel - funkcjonalny mebel do sypialni

Najczęściej ma postać wysuwanej szuflady na kółkach, ale na polskim rynku znajdziemy też modele z podnoszonym stelażem, w których pojemnik zajmuje całą przestrzeń pod łóżkiem. Oba rozwiązania są bardzo funkcjonalne, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy schowek jest na wagę złota.

Czytaj też: SZAFA DO SYPIALNI - WYBIERZ NAJLEPSZY MODEL

Rozwiązanie z podnośnikiem najczęściej wykorzystywane jest w przypadku łóżek tapicerowanych. Mechanizmy pozwalają zazwyczaj na podniesienie stelaża wraz z materacem jedną ręką i otwarcie obszernego pojemnika. Tego rodzaju pojemniki nie są widoczne na pierwszy rzut oka. W przeciwieństwie do wysuwanych szuflad, które mogą być wręcz potraktowane jako urozmaicenie i ozdoba łóżka, zwłaszcza jeśli producent wyposażył je w ciekawe uchwyty lub wycięte otwory w miejsce uchwytów. W niektórych modelach łóżek rolę pojemnika spełnia zintegrowana z legowiskiem ławeczka, którą możemy też wykorzystać jako dodatkowe miejsce do siedzenia.

Wybierając meble do sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość pojemnika, ale również na sposób jego otwierania - ważne, aby mechanizm otwierania był łatwy w użytkowaniu i gwarantował jego bezawaryjność.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce