Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia całkowicie otwarta na strefę dzienną. Biały półwysep harmonijnie komponuje sie z aranżacją salonu oraz jadalni. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Świetne pomysły na kącik jadalniany

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 marz 2017 09:38 (aktualizacja: 17 marz 2017 10:05)

Nawet w niewielkiej kuchni można zaaranżować wygodny kącik spożywania posiłków. Wystarczy dobry pomysł oraz trochę aranżacyjnego sprytu.

Mała kuchnia może być wygodna i praktyczna w użytkowaniu. Możemy w niej też wygospodarować miejsce na jadalnię, która pozwoli na spożywanie posiłków  w komfortowych warunkach. Jeśli nasza kuchnia jest zamknięta, a przy jednej ze ścian posiadamy odrobinę miejsca, możemy w niej ustawić stół. Stolik na cienkich, wysokich nóżkach, z małym blatem, sprawi wrażenie lekkiego - idealny projekt do małej jadalni. Może to być również, mocowany do ściany stolik dwuosobowy, który w razie potrzeby możemy łatwo złożyć. Taki stolik przyda się nie tylko do posiłków, możemy również wykorzystać to miejsce, by odpocząć podczas gotowania czy też napić się kawy. 

W kuchni otwartej na strefę dzienną, możemy połączyć blat roboczy z niewielką półką, która będzie stanowiła jego przedłużenie. W ten sposób funkcjonalnie zagospodarujemy przestrzeń kuchni, i jednocześnie wizualnie zaznaczymy granicę między pomieszczeniami. Pomysłowym rozwiązaniem na zaaranżowanie kącika jadalnianego, który pozwoli nam na zaoszczędzenie przestrzeni w kuchni jest blat chowany w kuchennej zabudowie. Wysuwany blat przyda się nie tylko do jedzenia, ale może pełnić także funkcję dodatkowego miejsca na przygotowywanie posiłków. Jeśli mamy możliwość, stolik jadalniany możemy zaplanować pod oknem, np. poprzez poszerzenie parapetu. Wystarczy postawić wygodny, odpowiednio wysoki stołek i nasza kuchnia zyska również dość ciekawy wygląd. 

Prezentujemy pomysły na mały kącik do jedzenia w kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA