Meble.com.pl - komfort na miarę

Szarości i biele to najmodniejsze dziś kolory do kuchni. Nie tylko sprawią, że będzie ona prezentować nowocześnie, ale również optycznie ją powiększą i rozświetlą. Projekt: Szymon Chudy. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia w 20 odsłonach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 cze 2016 08:48 (aktualizacja: 15 cze 2016 09:23)

Mała kuchnia to często duży problem. Podpowiadamy, jak funkcjonalnie urządzić kuchnię o małym metrażu.

Kuchnie w bloku często spędzają paniom domu sen z powiek. Wszystko przez mały metraż lub zupełnie nieustawną formę pomieszczenia. Na szczęście również taką kuchnię da się funkcjonalnie i co ważne, modnie urządzić.

W małych mieszkaniach doskonałym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z salonem. Zyskamy dzięki temu swobodę poruszania się po kuchni i jednocześnie optycznie ją bardzo powiększymy. Aby nie była ona całkowicie na widoku, można przedzielić część kuchenną od salonu niewielkim barkiem lub wysepką. Warto wiedzieć, że w małym pomieszczeniu najlepiej sprawdza się zabudowa kuchenna w kształcie litery L. Daje ona możliwość łatwego zaaranżowania przestrzeni kuchennej z uwzględnieniem stref. Ponadto, w chwili, kiedy pozostanie nam jedna wolna ściana, możemy przy niej wygospodarować miejsce na stolik jadalniany. 

Małą kuchnię możemy również zaaranżować w formie aneksu. Tradycyjnie kuchnia w aneksie to dolna i górna zabudowa, przedzielona blatem roboczym. Jeśli jednak potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania lub zależy nam na nowoczesnej aranżacji, warto zagospodarować całą ścianę. Szafkami kuchennymi zabudowuje się wówczas pełną ścianę, pozostawiając jedynie wnękę na blat, który znajduje się pomiędzy dwoma wysokimi słupkami. Szafki sięgające aż do sufitu zapewnią dużą ilość miejsca do przechowywania, ale również aranżacja kuchni będzie pełniejsza i bardziej harmonijna. 

W galerii zdjęć prezentujemy dziś 20 małych kuchni z polskich mieszkań.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA