Meble.com.pl - komfort na miarę

Czerń i biel to bardzo stylowe połączenie kolorów. Aby optycznie nie zmniejszyć małej kuchni, warto wybrać taką kolorystykę w formie połyskujących powierzchni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia w bloku. Aranżacje z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 lut 2017 08:26 (aktualizacja: 24 lut 2017 12:34)

Mała kuchnia w bloku potrafi przysporzyć problemów, jednak i ją można wygodnie i modnie zaaranżować. Zobacz, jak to robią Polacy.

Mieszkańcy bloków często narzekają na niewielki metraż swoich kuchni. W tym pomieszczeniu ważne są bowiem, odpowiednia ilość miejsca do przechowywania, możliwość swobodnego poruszania się, jak również miejsce do spożywania posiłków. Jak więc zmieścić to wszystko w małej kuchni w bloku?

Nie jest to niemożliwe. Optycznie powiększyć kuchnię pomogą sprytne triki. Ważne jest, aby mała kuchnia nie była ciemna. Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem będą jasne (np. białe lub beżowe) fronty, blaty o odcieniach jasnego kamienia czy drewna, jak również duża ilość punktów świetlnych (nie tylko na suficie, ale również nad blatem). Dobrym rozwiązaniem są również fronty na wysoki połysk, które odbijają światło i sprawiają, że kuchnia wydaje się znacznie przestronniejsza.

Jeśli zależy nam na dużej ilości miejsca do przechowywania, warto wykorzystać każdy centymetr naszej kuchni. Szuflady w miejscu cokołów, wysokie szafki wiszące, meble typu słupek z systemami cargo oraz akcesoria do zawieszania nad blatem, sprawią, że w kuchni każda rzecz znajdzie swoje miejsce.

Zobacz, w jaki sposób Polacy urządzają swoje małe kuchnie w blokach. W galerii zdjęć znajdziesz garść inspiracji...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA