Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Simple. Meble można komponować na wiele sposobów, łącząc kolory i wybierając nóżki. Fot Vox

Mała sypialnia. 8 pomysłów na wygodne meble

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 maj 2017 09:12 (aktualizacja: 12 maj 2017 11:25)

Mała sypialnia to jednocześnie duże wyzwanie aranżacyjne. Aby urządzić ją funkcjonalnie i wygodnie, warto wybrać odpowiednie meble.

Pomieszczenia, jakie wybieramy na sypialnię (szczególnie, jeśli mieszkamy w bloku) często są niewielkie. W sypialni zaś musimy zmieścić nie tylko spore łóżko, ale również szafę i meble dodatkowe, jak półki nocne, a czasem również toaletkę lub biurko. Jak więc sprawić, aby sypialnia była funkcjonalnym miejscem? Okazuje się, że kluczem do sukcesu, jest wybór odpowiednich mebli. 

W małym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi. Wówczas łóżko możemy ustawić w bliskiej odległości, bowiem otwieranie szafy nie będzie z nim kolidowało. Jeśli wybierzemy model szafy z lustrem, wówczas optycznie również powiększymy małą sypialnię.

Aby sypialnia była jeszcze bardziej praktyczna, warto wybrać łóżko, które oprócz wygodnej przestrzeni do spania, oferuje również miejsce do przechowywania. Modele z szufladami pod stelażem zapewnią miejsce na drobne bibeloty, a podnoszony całkowicie do góry materac pod którym znajduje się duży pojemnik, zapewni przestrzeń na niejeden komplet pościeli. Półki w zagłówku to także praktyczne rozwiązanie. Dzięki nim możemy bowiem zrezygnować z klasycznych nocnych szafek, które zajmują sporo miejsca obok łóżka. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA