Meble.com.pl - komfort na miarę

W małym salonie warto zastosować sprytne optyczne triki. Oświetlenie i lustro i może powiększyć mały pokój nawet dwukrotnie! Projekt: Małgorzata Galewska Fot. Bartosz Jarosz

Mały salon. Tak ustawisz w nim meble

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 wrz 2016 09:03 (aktualizacja: 07 wrz 2016 13:07)

Aranżacja małego salonu nie jest prostą sprawą. Aby wnętrze nie wyglądało na zabałaganione każdy mebel i przedmiot musi tu mieć swoje ściśle określone miejsce.

Mały salon to bez wątpienia wyzwanie aranżacyjne. Pomieszczenie to łączy zazwyczaj kilka ważnych funkcji. To nie tylko miejsce spotkań rodzinnych, wypoczynku czy okazjonalnego spania - czasem to także pomieszczenie w którym spożywamy codzienne posiłki.

Meble w małym salonie powinny wprowadzać porządek, nie zabierać cennej przestrzeni oraz oferować jak najwięcej miejsca do przechowywania. Wybieramy raczej meble o zgrabnej, zwartej bryle, które sprawią, że salon będzie wydawał się bardziej przestrzenny. Meble do salonu powinny być wielofunkcyjne i sprytnie zaprojektowane. Stoliki z szufladami, pufy ze schowkiem, stolik kawowy z ukrytą szufladą lub rozkładanym blatem. To pozwoli nam na dopasowywanie układu mebli do potrzeb i metrażu.

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli, do małego salonu najlepsze są meble jasne z gładkimi frontami, bez zbyt wyrazistych elementów dekoracyjnych. Świetnie sprawdzą się powierzchnie lakierowane, szklane lub z dużą ilością przeszkleń, które odbijają światło i sprawiają, że salon nabiera wizualnej przestrzeni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA