Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Janpol

Materac dla alergika. Zobacz, jak go wybrać

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 maj 2016 14:21 (aktualizacja: 02 maj 2016 14:23)

Alergolodzy biją na alarm – niemal co drugi Polak cierpi z powodu alergii i uczuleń. Dlatego podczas wyboru materaca należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego zostało wykonane podłoże snu.

Stając przed wyborem materaca dla osoby, która cierpi na różnego rodzaju alergie i uczulenia, należy przyjrzeć się surowcom, z których produkt jest wykonany. Najważniejsze, aby podłoże snu zapewniało dobrą cyrkulację powietrza. To powstrzymuje rozwój drobnoustrojów, które są czynnikami powodującymi uczulenia. Najistotniejszym elementem podczas doboru materaca dla alergika jest wiedza na  temat czynników powodujących uczulenie. Profilaktyczne badania są tutaj niezbędne, aby mieć pewność, że wybrany produkt nie będzie wchodził w reakcję uczuleniową z organizmem.

Surowcem polecanym dla alergików jest w szczególności pianka wysokoelastyczna, która dzięki wysokiej przepuszczalności wilgoci i powietrza, hamuje rozwój mikroorganizmów. - mówi Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy JANPOL. Piankę wysokoelastyczną ma w swoim wnętrzu materaca Daino, który dba o cyrkulację powietrza w trakcie snu. Kolejnym materiałem, przyjaznym alergikom, jest lateks. Materace lateksowe charakteryzują się elastycznością i doskonałą przepuszczalnością powietrza. Z drugiej strony dopasowują się do kształtu ciała zapewniając komfort i odpowiedni wypoczynek. Struktura lateksu – bogata w pory, ułatwia swobodną cyrkulację powietrza czego efektem jest dbałość o właściwą gospodarkę wodną organizmu. Zapobiega to poceniu się w czasie snu i ma właściwości antybakteryjne. – tłumaczy Tomasz Goc.

Przedstawicielem grupy materacy lateksowych, polecanych dla alergików, jest model Nyks. Selekcja odpowiednich surowców, z których wykonany jest materac, to jedno. Z drugiej strony warto pomyśleć o zainwestowaniu w zdejmowany pokrowiec. To wygodne, a przede wszystkim higieniczne rozwiązanie. Z myślą o alergikach, Fabryka Materacy Janpol przygotowała dedykowane pokrowce na materace, wśród których znajdują się np. Medicott Silverguard oraz Medicare Silverprotect. Produkowane przez nas pokrowce posiadają specjalne powłoki, które chronią wkład podłoża snu przed bakteriami i zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Bardzo ważnym aspektem w ich wypadku jest możliwość prania w domowych warunkach. - podsumowuje ekspert z Fabryki Janpol. Kiedy u śpiącego występuje uczulenie na roztocza czy pleśnie, pokrowiec powinien być prany nawet raz na kwartał, nie rzadziej jednak niż dwa razy w roku. Bardzo istotnym jest także fakt, że niektóre pokrowce polecane przez Fabrykę Materacy Janpol utrzymują swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA