Meble.com.pl - komfort na miarę

Jadalnia "Italia". Formy komód i witryn odznaczają się wytworną powściągliwością. Fot. Kler

Meble bogate w przeszklenia. Zobacz ofertę salonów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 paź 2014 07:32

Szkło w meblu robi oszałamiającą karierę. Fronty w ramkach lub bez, korpusy i półki - jest obecne w wielu miejscach i zdobi mebel jak nigdy dotąd.

Przepuszczalność światła, ciekawe efekty wizualne, bogactwo wzorów i kolorów - szkło tworzy zupełnie nowe pole do popisu jeśli chodzi o design meblowy. Nic dziwnego więc, że jest chętnie wykorzystywane jako element dekoracyjny mebli. 

O popularności szkła decyduje przede wszystkim to, jak bardzo jest ono różnorodne i jak wiele możliwości stwarza. Półprzezroczyste - ukrywa to, czego nie chcemy eksponować, transparentne - podkreśla urok schowanych w witrynach skarbów. Szkło można barwić i podświetlać uzyskując niesamowite efekty wizualne, można w nim rzeźbić i laserowo wypalać artystyczne wzory. Ale to nie wszystko. W ostatnim czasie producenci szkła poszli o krok dalej. Proponują meblarzom takie wyroby, które wykorzystane mogą być nie tylko jako dodatek i swoiste uzupełnienie mebla, ale które mogą w nim grać pierwsze skrzypce. W trend ten doskonale wpisują się kolekcje, w których zastosowano np. szkło ornamentowe lub przeszklenia łączące elementy dekoracyjne z półprzeziernością.

Szkło harmonijnie współgra z innymi materiałami naturalnymi, takimi jak: drewno, metal lub kamień. Szkło barwione daje dodatkowe możliwości - wprowadza kolor do wnętrza.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA