Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Magnolia" mark Spar. Łóżeczka mają funkcję blokady kółek. Fot. Spar

Meble dla dzieci. 10 modeli na kółkach

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 paź 2014 14:02 (aktualizacja: 03 paź 2014 07:45)

Czy istnieje sposób na to by wszystkie drobiazgi w pokoju dziecka mieć pod ręką, a meble w razie potrzeby łatwo przesunąć? Dobrym pomysłem jest zakup mebli na kółkach, których zmiana położenia jest dziecinnie prosta.

Mobilność to słowo, które w pierwszej chwili nie kojarzy się z meblami dla dzieci. Przesunięcie, choćby o kilkanaście centymetrów łóżka,biurka czy szafy nie powinno być łatwą czynnością w przypadku mebli dla dzieci, ze względów bezpieczeństwa - "ruchoma" komoda czy łóżko może zrobić dziecku krzywdę. 

Już na etapie projektu warto pomyśleć o tym, aby pokój dziecka można było łatwo dostosować do zmieniających się potrzeb. Czasem, aż nas korci, aby coś zmienić w pokoju naszej pociechy, przestawić meble, przemalować pokój na inny kolor, a czasem kieruje nami przymus sytuacji losowej. Życie zmusza do zmian. Inny razem przestrzeń dla jednego dziecka musi stać się przestrzenią dla dwójki, a nawet trójki dzieci - po latach odwrotnie. Wymaga to od  pokoików dziecięcych stałej elastyczności.

I tu z pomocą przychodzą mobilne mebelki, z rozmysłem wyposażone w kółka lub rolki, tak by w każdej chwili można je było z łatwością i bez straty nawet chwili przesunąć w dowolne miejsce w pomieszczeniu lub w razie potrzeby po prostu usunąć. 

Coraz chętniej wykorzystywane są np. w przypadku biurek chowanych pod łóżka na antresoli, czy niewielkich komódek. Ale zdarza się również i tak, że kółka montowane są do mebli o większych gabarytach np. sof czy szafek. 

Bardzo wygodne są meble dwustronne: szafki i biurka. W meblach dwustronnych każda strona jest na pokaz, dlatego bez obaw możemy je postawić nawet na środku pokoju. Wygodne jest zaopatrzenie naszego domu w meble składane. Łóżko możemy wsunąć pod antresolę w czasie zabawy dzieci, wysokość blatu biurka dostosować do potrzeb starszego dziecka, składane krzesła powiesić na ścianie, kontenerek-pomocnik wsunąć pod blat biurka. Tak wyposażony pokoik nie da się niczym zaskoczyć. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA