Meble.com.pl - komfort na miarę

System organizacji biura meblami modułowymi Fields. Fot. Kinnarps

Meble do biura. 12 nowoczesnych kolekcji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 marz 2016 13:14 (aktualizacja: 22 marz 2016 08:34)

Odpowiednio zorganizowanie stanowisko pracy ma ogromne znaczenie. Zobacz meble biurowe, które zapewniają komfort w biurze.

Trendy w meblach do biur czy też domowych gabinetów, motywują do większego ruchu i umożliwiają dynamiczną pracę w różnych pozycjach. Jest to odpowiedź na rosnące zagrożenie chorobami spowodowanymi brakiem ruchu czy długim przebywaniem w jednej pozycji. Pozycja siedząca jest jedną z najgorszych, jeśli chodzi o nasz odcinek lędźwiowy. Wówczas, podobnie jak przy dźwiganiu ciężarów, działają na kręgosłup działają siły znacznie większe niż gdy stoimy czy leżymy. 

Najnowsze zalecenia Public Health England zakładają, że osoba pracująca w biurze powinna spędzać minimum 2 godziny stojąc bądź spacerując. Dla porównania, w Polsce tylko 23% pracowników korzysta z 5 minutowej przerwy w każdej godzinie pracy przy komputerze, która pozwala na rozciągnięcie mięśni i odpoczynek dla oczu. Ruch w pracy pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale też na mózg, który pracuje po prostu lepiej. 

Ta świadomość rośnie także wśród producentów mebli. Dowodem na to są najnowsze kolekcje mebli do biur i gabinetów. W galerii prezentujemy kilka z nich. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA