Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Viva" to solidne meble do solidnie wyposażonego salonu. Wykonane ze 100% litego drewna dębu, tzw. dzikiego, o widocznych sękach i powierzchni dekoracyjnie wykończonej szczotkowaniem. Fot. Kler

Meble do domu. 20 topowych kolekcji w drewnie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 gru 2014 09:49 (aktualizacja: 09 gru 2014 07:52)

Jeśli chcemy urządzić salon w ciepłym, przytulnym klimacie, drewno będzie najlepszym wyborem. Zarówno kolekcje wykonane z litego drewna, jak i wykończone fornirem potrafią stworzyć w salonie niepowtarzalny efekt. Zobaczcie 20 najciekawszych kolekcji do salonu.

O zaletach drewna można mówić bez końca. Sprawia, że pomieszczenia stają się cieplejsze, doskonale współgra z wszystkimi innymi kolorami, jest również przyjemne w dotyku. Salon, w którym są drewniane meble jest naturalnie przytulny, jednak nie oznacza to, że mało nowoczesny. Wręcz przeciwnie! Drewno to naturalny surowiec, który z łatwością poddaje się obróbce. Można z niego więc stworzyć nie tylko meble rzeźbione, przypominające wyposażenie górskiej chaty, ale także nowoczesne bryły o zdecydowanych, ostrych zakończeniach. 

Oprócz klasycznych mebli wykonanych wyłącznie z drewna lub oklejonych fornirem na rynku dostępnych jest wiele kolekcji, które łączą w sobie różne materiały. Modne jest obecnie łączenie chropowatego drewna z gładkimi, lakierowanymi powierzchniami - szczególnie w białym kolorze. Ponadto drewno doskonale prezentuje się w zestawieniu z metalem czy szkłem. To pasujące do siebie kontrasty, które idealnie nadają się do dekoracji nowoczesnego salonu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA