Meble.com.pl - komfort na miarę

Jadalnia Catania marki Paged Meble to nowoczesna propozycja do wnętrz. Ciekawym elementem są geometryczne kształty mebli, ale też stół na masywnej nodze wykończony połyskującym blatem. Fot. Paged Meble

Meble do jadalni. 10 pięknych kolekcji w brązach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 lut 2015 13:38 (aktualizacja: 09 lut 2015 08:17)

Mówi się, że brązowe meble pasują bardziej do klasycznych wnętrz. Nic bardziej mylnego! Dziś prezentujemy kolekcje mebli do jadalni, które doskonale odnajdą się w każdej, nawet najbardziej nowoczesnej stylizacji.

Jadalnia w domu to przestrzeń, która powinna scalać ze sobą ludzi. W czasach, kiedy niemal każdy wpatrzony jest w ekran własnego telefonu i inne urządzenia elektroniczne, jest to miejsce szczególnie ważne. Jednak oprócz tych zalet powinnyśmy też pamiętać o tym, że ma ona stanowić ozdobę domu. 

Jadalnia nie powinna nazbyt odstawać wyglądem od reszty pomieszczenia. Jeśli jest usytuowana bliżej kuchni lub w niej, warto dostosować jej wygląd do przestrzeni kuchennej. Nie musi stanowić jej całkowitego odbicia, jednak dobrze jest, aby poszczególne cechy jadalni nawiązywały do stylistyki kuchni. Jeśli zatem mamy meble kuchenne w brązowym kolorze, warto kupić stół i krzesła w podobnej barwie. Obawiając się zbytniej monotonii we wnętrzu, możemy ją przegonić np. wybierając krzesła z kontrastującą tapicerką siedziska. 

Zdarza się, że nie ma miejsca na ustawienie stołu i krzeseł w kuchni, wówczas ustawiamy je najczęściej pomiędzy kuchnią a salonem lub całkowicie w pokoju dziennym. Jeśli mamy klasyczne meble w salonie, raczej nie ustawiajmy w nim nowoczesnego stołu ze stalowymi nogami czy krzeseł wykonanych z plexi. To zupełnie dwa światy, które nie zawsze będą do siebie pasować. Bardziej sprawdzą się równie klasyczny stół i krzesła, niekoniecznie z tej samej kolekcji co reszta mebli w salonie, ale podążające za jego stylem.

W galerii zdjęć znajdziecie najciekawsze kolekcje mebli do jadalni w brązowych kolorach. Doskonałe do aranżacji nowoczesnych, jak i klasycznych. Sprawdźcie sami...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA