Meble.com.pl - komfort na miarę

Jadalnia "Quartz" charakteryzuje się prostą i kubistyczną formą. W ramach kolekcji dostępnych jest kilkanaście brył, co z łatwością pozwala zaaranżować także salon. Fot. Bydgoskie Meble

Meble do jadalni. 15 najpopularniejszych kolekcji z polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 gru 2014 08:10 (aktualizacja: 17 gru 2014 09:18)

Zestaw klasyczny czy nowoczesny? W macie czy na wysoki połysk? Wybór mebli do jadalni jest naprawdę bogaty, a w ofercie producentów każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie ciekawe rozwiązania.

Oferta polskich sklepów meblowych jest bogata w zestawy do jadalni. Wśród kolekcji, które prezentujemy w naszej galerii, coś dla siebie znajdzie zarówno amator litego, naturalnego drewna, jak i osoba poszukująca niedrogich rozwiązań z płyt drewnopochodnych. Najpopularniejszym kolorem jeśli chodzi o meble do jadalni jest jasny dąb sonoma oraz kolor biały, często w zestawieniu z drewnem, ale nie brakuje też ciemnych kolorów, tj. wenge czy ciemny orzech.

Warto zaznaczyć, że podczas zakupu mebli należy uważnie się zastanowić nad wyborem stołu dostępnego w ramach kolekcji. Miejsce przy którym spożywamy posiłki musi być bowiem, przede wszystkim wygodne i dostosowane do kształtu i wielkości naszego wnętrza. Do mniejszej jadalni polecamy stoły okrągłe lub kwadratowe z opcją rozkładania, która przyda się podczas odwiedzin gości.

Z kolei właścicielom domków jednorodzinnych lub po prostu szczęśliwym posiadaczom większych pomieszczeń polecamy stoły prostokątne, pozwalające wyodrębnić w salonie strefę jadalną. Ciekawą opcją są stoły rozkładane w sposób tzw. synchroniczny - ciągnąc za blat z jednej strony, rozsuwamy obie jego części jednocześnie, podczas gdy nogi stołu pozostają nieruchome. W tego typu stołach producenci w prowadnicach stosują także specjalny hamulec, który automatycznie ustala końcową pozycję stołu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA