Meble.com.pl - komfort na miarę

W kolekcji Neo znajdziemy nowoczesność i proste kształty. Biały stół zestawiono z krzesłami o kubełkowej formie w czarno-białym kolorze. Fot. Huelsta

Meble do jadalni. 5 nowości w nowoczesnym stylu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 sty 2016 13:37 (aktualizacja: 26 sty 2016 08:35)

Nowoczesne meble do jadalni, czyli jakie? Zobaczcie gorące nowości.

Jadalnia wbrew pozorom nie jest pomieszczeniem łatwym do urządzenia. Musimy przemyśleć wiele decyzji, zanim znajdziemy odpowiednie dla siebie meble. Najważniejszym elementem tego pomieszczenia jest stół. Na rynku znajdziemy wiele modeli z rozkładanych, dzięki czemu mamy możliwość wyboru stołu, którego powierzchnia blatu sięgać będzie ponad 3 metrów. To doskonałe rozwiązanie dla większych rodzin, gdzie podczas świąt czy innych uroczystości, przy stole skupia się co najmniej kilkanaście osób. Dołączane elementy blatu mogą być wyjmowane i przeznaczone do przechowywania oddzielnie, bądź chowane w specjalną wnękę pod blatem stołu. 

W mniejszych mieszkaniach, gdzie na co dzień nie potrzebujemy tak dużej powierzchni jadalnianej, doskonale sprawdzą się stoły okrągłe. Złożone nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu można je z powodzeniem ustawić również w salonie. Po rozłożeniu blat często sięga ponad 2 metrów długości. Do wyboru mamy modele osadzone na jednej nodze, bądź tradycyjnie na czterech. 

Stoły, których blat spoczywa na jednej, dużej nodze są obecnie bardzo popularne. Producenci oferują nam modele, których noga wykończona jest naturalnym fornirem i kolorystycznie współgra z blatem lub też takie, gdzie noga jest zdecydowanie elementem dekoracyjnym stołu. Ma nietypową formę, często trójwymiarową i przestrzenną. Tego rodzaju mebel z pewnością stanie się atrakcją jadalni i zasługuje na odpowiednie wyeksponowanie. Powinno się do niego dopasować krzesła w minimalistycznym stylu, które w żaden sposób nie przyćmią dekoracyjnej formy stołu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA