Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia w wersji "total look" nie wychodzi z mody. Fot. Rational

Meble do kuchni. 10 nowości, które musisz zobaczyć!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 26 sty 2015 11:17 (aktualizacja: 27 sty 2015 08:47)

Jakie kuchnie są modne w tym roku? Projektanci stawiają na indywidualizm, wygodę i funkcjonalność. Dowiedz się jakich kuchni szukać, by stworzyć wnętrze na czasie.

Najmodniejsze kuchnie są proste w wyglądzie. Projektanci dążą do maksymalnego ograniczenia wszelkich dodatków i zdobień. Stosują stosowaną kolorystykę, a także wprowadzają bezuchwytowe systemy otwierania szafek. Tak wykonana kuchnia, w oszczędnym i prostym stylu, to tak naprawdę ułatwienie sobie pracy w kuchni - minimalistyczna kuchnia jest dużo prostsza w sprzątaniu. Ponadto, proste wnętrze można, w zależności od potrzeb, łatwo przearanżować.

Druga tendencja przy aranżacji kuchni odnosi się do wspomnianej wcześniej kolorystyki. Intensywne, nasycone odcienie takie jak czerwienie na dobre ustąpiły miejsca ciepłym, często świetlistym kolorom: bieli, delikatnym kremom i odcieniom naturalnego drewna np. dębu. Najmodniejsze są aranżacje jednokolorowe, które możemy ożywić jednym mocniejszym akcentem kolorystycznym w postaci wyspy kuchennej lub stołu w jadalni. 

Kolejny sezon będzie należał także do drewna. Jest to niezwykle szlachetne tworzywo, które łączy w sobie naturalność oraz szeroki wachlarz możliwości dekoracyjnych. Najmodniejsze będzie drewno w naturalnej formie, zabezpieczone jedynie specjalistycznymi impregnatami. Bardzo efektownie, ale i elegancko prezentują się olejowane fronty kuchenne, które w naturalny sposób eksponują rysunek drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA