Do poprzecznego profilu montowane są specjalne poprzeczki, które wydzielą osobne miejsca na talerze czy miseczki. Podczas ruchu szuflady naczynia nie będą się przesuwały ani o siebie uderzały. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 05 lut 2018 09:32 (aktualizacja: 06 lut 2018 10:56)

Meble do kuchni - sposób na funkcjonalne szuflady

Talerze znajdują się na wyposażeniu każdej kuchni. Niestety, niekiedy pojawiają się kłopoty z ich przechowywaniem. W tej sytuacji pomocne okazują się nowoczesne szuflady z pełnym wysuwem, wytrzymałymi prowadnicami, delikatnym otwieraniem i porządkującymi systemami organizacji wewnętrznej.

Jakie uchwyty meblowe będą modne w 2018 roku?

Trzymanie talerzy w szafkach jest rozwiązaniem mało funkcjonalnym, a dodatkowo obciąża kręgosłup - zarówno podczas schylania się po naczynia schowane w szafkach dolnej zabudowy, jak również podczas sięgania po nie do szafek wiszących. Dlatego warto skorzystać z komfortowych szuflad z pełnym wysuwem.

Szuflada to obecnie najwygodniejsze miejsce do przechowywania talerzy, choć jeszcze kilkanaście lat temu nie było to takie oczywiste. „Stare” szuflady przede wszystkim nie poradziłyby sobie z tak znacznym obciążeniem, jakim jest zastawa stołowa. Odkąd jednak szuflady przejęły funkcję tradycyjnych szafek, stały się nie tylko bardziej pojemne. Dzięki prowadnicom o dużej nośności doskonale radzą sobie z obciążeniem do aż 80 kg. 

Trzeba również docenić ich komfortową pracę - lekkie otwieranie, delikatny domyk i pełen wysuw. Dzięki systemowi wyhamowującemu szufladę podczas jej domykania nie następuje gwałtowne uderzenie frontu o korpus szafki. Dodatkowym atutem nowoczesnych szuflad są specjalne organizery, które zapewniają porządek wewnątrz.

Niezawodnym sposobem przechowywania talerzy jest szuflada z podwyższonym bokiem, który dodatkowo zabezpiecza wysoki pakiet talerzy. Podwyższone szuflady można wyposażyć w specjalne wkłady. Do poprzecznego profilu montowane są poprzeczki dzielące przestrzeń szuflady i pomagające utrzymać talerze w pozycji pionowej

Gdzie w zabudowie meblowej najlepiej zaplanować szufladę na talerze? Dobrym rozwiązaniem wydaje się umiejscowienie jej blisko zmywarki. Po wyjęciu czystych talerzy po prostu układa się je w najbliższej szufladzie, bez konieczności dalszego przenoszenia. Innym ergonomicznym rozwiązaniem jest szuflada na wyspie kuchennej - skąd już tylko krok do nakrycia stołu stojącego w salonie czy jadalni. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce