Meble.com.pl - komfort na miarę

Hoker Embrance. Drewniane siedzisko oparte jest na płozach. Fot. Kinnarps

Meble do kuchni. Wybieramy modny stołek barowy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 kwi 2015 10:22 (aktualizacja: 21 kwi 2015 08:02)

Stołki barowe czyli tzw. hokery to meble bardzo eleganckie, a ich obecność sprawia, że nasza kuchnia czy jadalnia nabiera ciekawego wyglądu.

Pomimo, że wysokie krzesła czyli tzw. hokery są przeznaczone do określonego celu (najczęściej służą do siedzenia przy wyspie lub barze) - mogą stać się istotnym element dekoracyjnym naszej przestrzeni mieszkalnej. Ich wybór w sklepie jest bardzo duży. Nowoczesne stołki barowe mogą posiadać podłokietniki i tapicerowane oparcie, mogą być obrotowe lub stacjonarne. Wiele krzeseł barowych wyposażono w dźwignię, za pomocą której można regulować ich wysokość.

Głównym z dylematów podczas podejmowania decyzji odnośnie jego zakupu jest wybór między miękkim i twardym wykończeniem stołka. Modele tapicerowane niewątpliwie dają większy komfort podczas siedzenia. Skórzana tapicerka jest trwała i łatwa do czyszczenia, ale może być dość droga. Oprócz tego krzesła tapicerowane, mogą nie pasować do ogólnej koncepcji wnętrza pokoju. Wtedy lepszym rozwiązaniem wydaje się krzesło w wersji "twardej", które przy tak dużym aktualnie wyborze materiałów wykończeniowych, pod względem estetyki nie odbiegają od stołków tapicerowanych. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA