Meble.com.pl - komfort na miarę

System "Life" marki Koło. Fot. Koło

Meble do łazienki - 15 gorących nowości

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 cze 2014 11:22 (aktualizacja: 05 cze 2014 07:59)

Czym charakteryzują się najmodniejsze meble i systemy do łazienki? Zebraliśmy dla was najgorętsze propozycje mebli do pokoi kąpielowych.

Nowoczesna łazienka to nie zwyczajna toaleta, ale raczej pokój kąpielowy – miejsce komfortowe, eleganckie, równie ważne co salon czy kuchnia. Powiększona do rozmiarów salonu i wyposażona w funkcjonalne meble, dla wielu osób stanowi miejsce relaksu i odpoczynku.

Adekwatnie do wzrastającego znaczenia łazienki w wnętrzu, zmieniła się także oferta produktów do jej wyposażenia. Zmiany te przejawiają się m.in. coraz większym zróżnicowaniem oferty, a także powielaniem dominujących trendów stylistycznych i funkcjonalnych z innych segmentów meblowych. 

Według najnowszych trendów – modne pokoje kąpielowe są zwykle kontynuacją wzornictwa całości domu i odzwierciedlają charakter wszystkich aranżowanych dla danego inwestora pomieszczeń. Coraz częściej wprowadza się do nich także różnego rodzaju sprzęty pełniące funkcje wypoczynkowo-relaksacyjne, przypisywane do tej pory jedynie pokojom. Do współczesnego pokoju kąpielowego, oprócz sprzętów sanitarnych, chętnie wstawia się szafki, toaletki i różnego rodzaju stołki. Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, użytkownicy umieszczają w niej nawet szafę, leżankę czy wygodny fotel na którym można odpocząć.

Meble łazienkowe stają się coraz bardziej interesujące zwłaszcza pod względem wzornictwa. Wszechobecny minimalizm sprawia, że najmodniejsze obecnie łazienki odznaczają się prostotą aranżacji. Oprócz wyraźnej przewagi stonowanych barw (wszystkich odcieni bieli oraz szarości), do łazienki chętnie wprowadza się też kolor, właśnie za pośrednictwem ciekawych mebli. Inny widoczny trend to zwrot w stronę natury, poprzez stosowanie w meblach elementów fornirowanych, stylizowanych i drewnianych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA