Meble.com.pl - komfort na miarę

"Evolution" Ravak. Fot. Ravak

Meble do łazienki utrzymane w bieli - 20 propozycji

  • Autor: kh
  • 08 kwi 2014 10:44 (aktualizacja: 09 kwi 2014 08:26)

Kolor biały kojarzy się w naszej kulturze z czystością i światłem. Trudno się więc dziwić, że barwa ta jest najczęściej wykorzystywa w przypadku mebli łazienkowych.

Łazienka – zarówno ta malutka, położna w niewielkim mieszkaniu, jak i ta przestronna, z której korzystają mieszkańcy dużego domu, jest przestrzenią, w której znaleźć można zdecydowanie więcej przedmiotów niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Trudno się temu dziwić, wszak wnętrze to na co dzień pełni wiele funkcji – strefy sanitarnej i kąpielowej, pralni, salonu fryzjerskiego i kosmetycznego, a niekiedy nawet domowego spa.

Pakowne i funkcjonalne meble, w których można schować wszystkie niezbędne drobiazgi i akcesoria są więc w tej przestrzeni wręcz niezbędne. Dobrze by było, by ich wzornictwo i kolor były przy okazji na tyle neutralne, by nie przytłaczały na ogół i tak pełnego drobiazgów wnętrza, ale się w nie wtapiały.

Rozwiązaniem tej sytuacji są kolekcje utrzymane w najbardziej neutralnej ze wszystkich barw - kolorze białym. Oferta proponowanych przez producentow białych mebli łazienkowych jest bardzo szeroka. W zdecydowanej większości kolekcje te obejmują bardzo proste, geometryczne bryły, które można podwiesić tak, by ułatwić utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Wykończenie ich na wysoki połysk (co jest bardzo częstym zabiegiem) pozwala na optyczne powiększenie wnętrza.

Zestawy mebli łazienkowych niekiedy obejmują oprócz szafek, również niewielkie półeczki na przykład na kosmetyki, a także lustra. Uzupełnieniem są również tak potrzebne w łazienkach systemy oświetleniowe, a także akcesoria do organizacji szuflad.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA