Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon połączony z kuchnią wymaga doskonale zaaranżowanej przestrzeni do gotowania. W takim miejscu najlepiej sprawdzi się zabudowa na zamówienie. Można ją dopasować do aranżacji strefy dziennej. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Meble do małej kuchni. Piękne i pomysłowe propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 lip 2016 09:55 (aktualizacja: 29 lip 2016 10:02)

Aranżacja małej kuchni nie jest prosta. Potrzebny jest dobry pomysł, aby wnętrze było atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu.

Mała kuchnia musi być zagospodarowana tak, by dostępne miejsce zostało maksymalnie wykorzystane, a codzienne wykonywanie obowiązków nie sprawiało problemów. Jak się okazuje to wcale nie oznacza, dużych wyrzeczeń i nudnego wnętrza. Dzięki praktycznym sztuczkom możemy cieszyć się nowoczesnym i ergonomicznym wnętrzem kuchennym, nawet w niewielkim rozmiarze.

To, co z pewnością umożliwi stworzenie wrażenia przestronności, to prosty układ oraz nowoczesne i minimalistyczne wzornictwo. Lepiej zrezygnować z wysokich ciężkich, optycznie topornych szafek, o otwieranych na boki frontach. Lepiej prezentują się szafki średnie lub małe, do 50 cm wysokości, umieszczone często w dwóch rzędach.

Dobrym rozwiązaniem są otwarte półki, duża ilość relingów, otwarte szafki na kółkach, które możemy łatwo przestawiać. Lepiej nie stosować szafek pod sam sufit ponieważ wtedy pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze. Jeśli jednak musicie zdecydować się na górną zabudowę, najlepiej zastosować fronty wykonane ze szkła lub półprzezroczystego tworzywa sztucznego. Meble przezroczyste znajdujące się na poziomie oczu, dają iluzję przestrzeni i poczucie głębi.

Zobaczcie sami co dla was przygotowaliśmy. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA