Sofa Dandy włoskiej marki Roda. Fot. Roda

Sofa Dandy włoskiej marki Roda. Fot. Roda

  • Autor: mg
  • 25 sie 2017 15:08 (aktualizacja: 28 sie 2017 13:43)

Meble do ogrodu. 5 największych hitów sezonu

Lato niedługo już się kończy, czas więc na meblarskie podsumowania. Jakie meble Polacy najchętniej wybierali, chcąc zaaranżować przestrzeń ogrodu bądź tarasu? Czy jesteśmy zwolennikami nowoczesnych czy klasycznych rozwiązań? Zobaczcie sami.

Sofy do ogrodu. Zobacz najciekawsze propozycje!

1. Sofy tapicerowane

Ogród bądź taras coraz częściej upodabniają się do wnętrz mieszkalnych, a duża w tym zasługa mebli. Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się sofy - dwu- lub trzyosobowe, wykończone tapicerką odporną na wpływ czynników atmosferycznych. Niejednokrotnie za ich projektowanie biorą się znane nazwiska w świecie designu, dlatego cieszą one oczy swoim kształtem i niebanalnymi formami. Dzięki nim "pod chmurką" powstaje komfortowa, a przy tym atrakcyjna strefa wypoczynku.

2. Fotele wiszące

Fotele wiszące zostały stworzone z myślą o tych, którzy chcieliby rozsiąść się wygodnie i odpocząć. To meble tak wygodne, że zdaniem wielu użytkowników jedyną ich wadą jest fakt… iż nie można w nich przesiadywać wiecznie. Fotele wiszące sprawdzą się przede wszystkie podczas relaksu w ogrodzie czy na tarasie, choć będą też przydatne na każdym większym balkonie. Trwała konstrukcja zapewnia swobodny wypoczynek bez groźby upadku.

3. Fotele z technorattanu

Technorattan do złudzenia przypomina naturalny, od lat lubiany w ogrodach rattan. Poza tym jakość tego materiału ostatnio znacznie wzrosła, dzięki czemu odznacza się znacznie wyższą odpornością na wpływ czynników atmosferycznych oraz przebarwienia. Z technorattanu powstają zarówno fotele, jak i sofy, które często imitują styl kolonialny, choć ostatnio przybierają też bardzo nowoczesne, wielokrotnie designerskie formy.

 4. Krzesła i stoły z naturalnego drewna

Drewniane stoły i krzesła cieszą się niezmiennie wysoką popularnością. Po odpowiednim zaimpregnowaniu są odporne na działanie czynników atmosferycznych i mogą służyć ich użytkownikom przez wiele lat. To propozycja dla zwolenników proekologicznych, naturalnych rozwiązań. Stoły i krzesła z drewna przeznaczone są do aranżacji ogrodowych jadalni i miejsc rodzinnych bądź towarzyskich spotkań.

5. Meble z tworzyw sztucznych

Mało estetyczne, słabej jakości meble z tworzyw sztucznych to już przeszłość. Obecnie ich producenci kładą znacznie większy nacisk nie tylko na jakość wykonania, ale też i na design. Dzięki temu do ogrodu trafiają meble funkcjonale i estetyczne, które cieszą oczy nie tylko ich właścicieli, ale też odwiedzających gości. Co więcej, zwykle oferowane są w postaci zestawów (krzesła, fotele, stoły różnej wielkości), które umożliwiają kompleksową aranżację miejsca spotkań lub wypoczynku.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce