Meble.com.pl - komfort na miarę

Sepang to eleganckie meble do ogrodu. Fot. Max-Fliz

Meble do ogrodu. Ciekawe modele z technorattanu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 kwi 2015 14:30 (aktualizacja: 30 kwi 2015 07:57)

Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Warto zaopatrzyć się więc w odpowiednie meble, którym nie straszny deszcz czy palące słońce. Najlepiej sprawdzą się meble z technorattanu.

Plecionki to najmodniejsze rozwiązanie dla mebli ogrodowych, ale nie tylko, bowiem plecione sofy coraz częściej stosowane są także we wnętrzach. Ich niewątpliwa zaleta to lekkość, a także pozytywne skojarzenia jakie przywołuje, czyli lato i słońce. Niestety naturalny rattan jest dość drogim surowcem, a także jak wszystko co naturalne po pewnym czasie traci swoje walory. Prawdziwy rattan wystawiony na działanie promieni słonecznych szybko ciemnieje, ale też może stać się bardziej kruchy, a w następstwie łamliwy. Jest jednak alternatywa, która pozwala na produkcję równie pięknych mebli jak tych, wykonanych z naturalnego rattanu.

Technorattan to materiał zainspirowany jego naturalnym odpowiednikiem, ale znacznie bardziej trwały i pozbawiony jakichkolwiek skaz. Wykonuje się go z elastycznego polietylenu, dzięki czemu wytrzyma niekorzystne warunki atmosferyczne nawet przez kilka lat. Zaletą technorattanu jest także jest uroda, bowiem meble z niego wykonane do złudzenia przypominają te ekologiczne, a są równie piękne jak one.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA