Meble.com.pl - komfort na miarę

Rattanowe meble już dawno przestały kojarzyć się wyłącznie z twardymi siedziskami, które w dodatku nieestetycznie odciskają się na skórze. Nowoczesne sofy i fotele rattanowe mają miekkie i przyjemne puduchy. Fot. Point

Meble do ogrodu. Piękne, letnie kolekcje rattanowe

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 maj 2015 09:15 (aktualizacja: 29 maj 2015 09:18)

Rattan oraz jego trwalszy zamiennik technorattan, to najpopularniejsze materiały wśród mebli ogrodowych. Nic dziwnego, są one nie tylko wygodne, ale również kojarzą się z letnimi, słonecznymi dniami.

Rattanowe meble to ozdoba ogrodu. Są wygodne, trwałe i jak nic innego kojarzą się z latem i upałami. Meble wykonane z naturalnego surowca, wyplatane są ręcznie, dzięki czemu każdy z nich jest niepowtarzalny. Rattan pięknie prezentuje się zarówno w swoim naturalnym kolorze, jak również malowany na wszystkie możliwe barwy. Dzięki plastyczności tego tworzywa, meble rattanowe mają na prawdę ciekawe kształty.

Aby były wygodniejsze, dodaje się do nich miękkie poduchy na siedzisko i oparcia. Zamieniają się wówczas w komfortową sofę czy fotel, które z powodzeniem mogą zdobić również wnętrze domu. Doskonale sprawdzą się w aranżacjach śródziemnomorskich, gdzie pełno jest marynistycznych detali. Niestety rattan, jak każde naturalne tworzywo ma swoje wady. Niespecjalnie dobrze znosi ulewne deszcze czy palące słońce, może więc od złych warunków atmosferycznych nieco ściemnieć. W polskich sklepach znajdziemy również meble ogrodowe wykonane z technorattanu, który jest tworzywem sztucznym, imitującym naturalny surowiec. Meble z niego wykonane z pewnością będą trwalsze, jednak nigdy tak piękne, jak wykonane z prawdziwego rattanu, wyplatanego ręcznie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA