Technorattan to najtrwalszy materiał wśród mebli ogrodowych. Prezentuje się również elegancko. Fot. Okazje.info

Technorattan to najtrwalszy materiał wśród mebli ogrodowych. Prezentuje się również elegancko. Fot. Okazje.info

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 maj 2017 12:23 (aktualizacja: 17 maj 2017 10:32)

Meble do ogrodu. Ranking najlepszych kolekcji

Meble ogrodowe są nieodłącznym kompanem letnich spotkań w ogrodzie. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie kolekcje cieszą się najlepszą opinią konsumentów.

Urządzając ogród oraz taras warto zadbać o wygodne meble wykonane z trwałego materiału, dzięki któremu posłużą nam przez kilka sezonów. Porównywarka cen Okazje.info przygotowała ranking 20 najpopularniejszych zestawów mebli ogrodowych. Na pierwszym i trzecim miejscu zestawienia znalazły się komplety wypoczynkowe wykonane z technorattanu, a na drugim stalowy stół ogrodowy z krzesłami. Jakiego rodzaju meble ogrodowe uplasowały się na pozostałych miejscach rankingu? Ilu osobowe komplety są najczęściej poszukiwane? Jak wiele pieniędzy jesteśmy gotowi przeznaczyć na ich zakup? Na te pytania odpowiada poniższa analiza rankingu.

Materiał

Przy wyborze mebli ogrodowych należy brać pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego są wykonane. To właśnie on wpływa na ich solidność, wytrzymałość i wygodę użytkowania. Najbardziej praktyczne są meble z technorattanu. To lekki i łatwy do czyszczenia materiał. W porównaniu do klasycznego rattanu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na wilgoć, promieniowanie UV oraz niskie temperatury. Technorattan szczególnie polecany jest osobom, które poza sezonem nie mają gdzie przechowywać mebli i pozostawiają je na zewnątrz.

Równie popularnym rozwiązaniem są meble z metalu. To bardzo trwałe i stabilne materiały, lecz decydując się na nie trzeba mieć na uwadze konieczność dokupienia poduszek, ponieważ siedzenie na metalowej konstrukcji nie jest wygodne. Na rynku dostępne są również zestawy ogrodowe wykonane z naturalnego drewna, które wymagają jednak odpowiedniej i regularnej konserwacji. Z mody na dobre wyszły natomiast plastikowe meble, które jeszcze kilka lat temu były jednymi z najpopularniejszych.

Wielkość

Najchętniej kupujemy zestawy składające się z kanap ze stolikami kawowymi oraz stołów z kompletami krzeseł. Kanapa to wygodne rozwiązanie, które pozwala na komfortowy relaks na świeżym powietrzu. Możemy dołączyć do niej fotele, dzięki którym stworzymy idealną przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Jeżeli chodzi o tego rodzaju komplety, użytkownicy Okazje.info najczęściej poszukiwali niewielkich zestawów z miejscem dla czterech osób.

Latem wiele czasu na świeżym powietrzu spędzamy także spożywając posiłki, np. organizując grilla ze znajomymi. Podczas takich okazji bardzo dobrze sprawdzi się duży stół z krzesłami, który bez problemu pomieści domowników i wszystkich gości. Potwierdza to ranking, według którego największą popularnością cieszą się spore, bo sześcioosobowe zestawy jadalniane.

Cena

Meble ogrodowe to duża inwestycja – na najtańszy komplet w rankingu musimy bowiem wydać 499 zł. Cena dwunastu z dwudziestu zestawów nie przekracza z kolei 1000 zł, a koszt siedmiu kompletów mieści się w przedziale 1000 - 2000 zł. Tylko jeden zestaw w rankingu kosztuje więcej niż 2000 zł.

Taras oraz ogród to miejsca, w których z chęcią odpoczywamy w czasie ciepłych i słonecznych dni. Warto zatem zadbać o to, aby jak najlepiej spełniały funkcje komfortowej strefy relaksu lub wygodnego miejsca do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Wymarzony efekt możemy osiągnąć stawiając na wysokiej jakości meble ogrodowe, dopasowane do liczby domowników i ich przyzwyczajeń. Najpopularniejsze zestawy można znaleźć w rankingu przygotowanym przez Okazje.info : http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/zestawy-mebli-ogrodowych/ranking.html


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce