Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesne ale i eleganckie meble "Azteca". Kolekcja pozwala na stworzenie wyjątkowego wnętrza o minimalistycznym designie. Fot. Black Red White

Meble do pokoju dziennego. Kolekcje z rysunkiem drewna

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 sty 2015 08:32 (aktualizacja: 02 sty 2015 09:01)

Drewno ma wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego, bowiem wprowadza do wnętrz ciepły, przytulny klimat i jest ozdobą całego pomieszczenia. Zobaczcie najpiękniejsze kolekcje do pokoju dziennego z widocznymi rysunkami drewna.

Zakup mebli do pokoju dziennego nieraz bywa wielkim wyzwaniem. Dobrze jest, wybierając się do salonu meblowego, wiedzieć czego mniej więcej szukamy. Dzisiaj mamy garść inspiracji dla tych, których interesują meble z rysunkiem drewna.

Prawdziwe, lite drewno jest piękne, ale też bardzo kosztowne. Ma jednak swój niezaprzeczalny urok i estetykę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Wiedzą o tym producenci mebli i właśnie dlatego na rynku jest tak szeroki wybór mebli wykonanych z płyty MDF i pokrytej okleiną przypominającą drewno. Co ciekawe, meble do których zastosowano naturalny fornir do złudzenia przypominają modele wykonane z prawdziwego drewna. Nie są aż tak wytrzymałe jak lity surowiec, są chociażby mniej odporne na działanie wody, ale wykorzystywane wyłącznie wewnątrz mieszkania, również będą służyły przez długie lata. 

Najpopularniejszym dekorem stosowanym w meblach jest okleina dębowa. Od najjaśniejszych odcieni tego drewna, po najciemniejsze kolory. Największą zaletą dębowych dekorów jest bogactwo słoi oraz ciepła barwa. Producenci chętnie łączą je z gładkimi powierzchniami o jednolitej kolorystyce, np. frontami w odcieniu kawy z mlekiem czy śnieżną bielą. 

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy najciekawsze kolekcje do pokoju dziennego z widocznymi rysunkami drewna. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA