Meble do sypialni Leonardo, marki Klose
Fot. Archiwum

Meble do sypialni Leonardo, marki Klose Fot. Archiwum

  • Autor: Anna Żamojda
  • 27 gru 2013 18:01

Meble do polskiej sypialni - rynek pełen pomysłów

Wśród propozycji polskich firm znaleźć można wiele ciekawych projektów mebli do sypialni – zarówno tych o stylistyce klasycznej, jak też o wzornictwie nowoczesnym. Oferta jest bardzo szeroka, w zasadzie w każdym przedziale cenowym.

Do rozwoju tego segmentu polskiego meblarstwa w dużej mierze przyczynił się fakt, że coraz większa liczba Polaków dysponuje oddzielnym pomieszczeniem, które może przeznaczyć na sypialnię – dlatego też popyt na tego typu meble sukcesywnie rośnie. Z opinii zebranych wśród producentów wynika, że przy zakupie sypialni Polacy nie kierują się wyłącznie ceną – coraz większe znaczenie ma dla nich wzornictwo i jakość kupowanych mebli. Krajowe firmy starają się sprostać rosnącym wymaganiom klientów i wprowadzają na rynek coraz bardziej dopracowane pod każdym względem produkty.

Klasyka w polskim wydaniu

Wśród oferowanych przez polskie firmy mebli sypialnianych sporą grupę stanowią meble o stylistyce klasycznej. Znajdziemy je m.in. w ofercie Bydgoskich Fabryk Mebli, Kolekcji Mebli Klose, a także firm FS Favorit Furniture, Intermeble i Meble Wajnert.

BFM

Najbardziej popularnym „klasykiem” Bydgoskich Fabryk Mebli jest program „Firenze”, obecny na rynku od 7 lat. W ramach kolekcji producent oferuje także meble do sypialni: łoże w 2 szerokościach, szafki nocne, komodę wysoką lub niską, lustro małe oraz kilka rodzajów szaf. Zalety tego programu to m.in. oryginalne, eleganckie wzornictwo, staranne wykończenie oraz szeroki wybór brył (meblami z tej kolekcji można umeblować również salon, jadalnię oraz gabinet). Ze względu na stylowy charakter meble „Firenze” polecane są szczególnie do dużych, przestrzennych sypialni.

FS Favorit Furniture

Spośród propozycji firmy FS Favorit Furniture dużym powodzeniem na rynku polskim cieszą się sypialnie „San Marco” i „Imperia” (opis „Imperii” przedstawiamy w ramce z nowościami). „San Marco” to meble stylizowane, nawiązujące do dawnego stylu iberyjskiego. Ich cechami charakterystycznymi są metalowe aplikacje, ozdobne frezowania w tym właśnie stylu, a także wybarwienie w kolorze wiśni z mocnym patynowaniem przy profilach koron, drzwi i na płyciznach. Fronty i części robocze sypialni wykonane są z masywu, natomiast korpusy są okleinowane. W ramach sypialni „San Marco” dostępne są następujące elementy: łoże w 3 szerokościach, 5 rodzajów szaf, komody, toaletki oraz szafki nocne.

Intermeble i Klose

Kolejne propozycje dla miłośników mebli o stylistyce klasycznej to sypialnie „Classic” firmy Intermeble i „Leonardo” Kolekcji Mebli Klose. Pierwsza z nich to meble o tradycyjnym, klasycznym wzornictwie, z charakterystycznymi stylizowanymi elementami dekoracyjnymi (nogi, uchwyty, wykończenia krawędzi). „Classic” dostępny jest w kolorze kasztanu. W skład kolekcji wchodzą: łoże o wymiarach 164x204 cm, komoda, obszerna szafa z 2 lustrami w drzwiach, szafka nocna oraz lustro w drewnianej, stylizowanej ramie. „Leonardo” Kolekcji Mebli Klose z pewnością spodoba się osobom ceniącym tradycyjny wystrój wnętrza. Na uwagę zasługują zwłaszcza duża szafa ubraniowa (2-, 3- lub 4-drzwiowa), z możliwością montażu drzwi lustrzanych, a także stylizowana, funkcjonalna toaletka. Meble dostępne są w 3 wybarwieniach: czereśnia orzech wenecki, czereśnia wenecka oraz czereśnia wenge wenecka.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce