Meble.com.pl - komfort na miarę

Tawros to propozycja aktualnie modnego zestawienia klasycznego dekoru jasnego dębu i nowoczesnej bieli w wysokim połysku. Fot. Helvetia Wieruszów

Meble do salonu. 20 gorących nowości

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 maj 2016 15:22

Szukasz mebli do salonu i nie wiesz, na co się zdecydować? Zobacz nowości z polskich sklepów meblowych.

Producenci mebli coraz częściej zaskakują nas nietypowymi zestawieniami barw, czy faktur, projektując nowe kolekcje. Jednak od pewnego czasu można zauważyć upodobanie do bieli i drewna. Choć obie barwy - zimna biel i ciepłe odcienie drewna, jak również faktury - gładka i szorstka, są od siebie bardzo różne, to nie można ulec wrażeniu, że idealnie się uzupełniają. Białe meble na wysoki połysk ocieplone elementami naturalnego drewna to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie wnętrza jasne i świetliste, jednak stronią od całkowitej bieli. Kolekcje łączące biel i drewno nie tylko rozjaśnią i optycznie powiększą każdy salon, ale również sprawią, że będzie on miejscem ciepłym i przytulnym. 

Coraz chętniej wybieramy również meble całkowicie ozdobione dekorem drewna. Największą popularnością cieszy się dąb w odcieniach kawy z mlekiem. Ten rodzaj drewna ma delikatne, aczkolwiek widoczne rysunki, które nie narzucają się przestrzeni, jednocześnie delikatnie ją ozdabiając. 

Wśród popularnych, ale również i nowo powstających kolekcji dominują proste formy. Odchodzi się dziś od mocno zdobionych mebli. Producenci często rezygnują z uchwytów, na rzecz mebli otwieranych za pomocą delikatnego nacisku na front. Istotniejszą jednak rolę odgrywa dziś oświetlenie, które często pełni funkcję dodatkowego źródła światła w salonie. Producenci oferują je więc nie tylko we wnętrzach witryn, ale również w zagłębieniach frontów szuflad czy w okolicy cokołów. 

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie zgromadziliśmy 20 najnowszych kolekcji mebli, które aktualnie znajdziemy w polskich sklepach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA