Barek z kolekcji Toledo firmy Mebin. Fot. Mebin

Barek z kolekcji Toledo firmy Mebin. Fot. Mebin

  • Autor: mg
  • 14 maj 2018 09:40 (aktualizacja: 14 maj 2018 13:31)

Meble do salonu - barek sprawdzi się nie tylko na przyjęciach

Barek to mebel niezwykle pomocny przy okazji rodzinnych wydarzeń, oficjalnych obiadów i celebrowania ważnych rocznic. W czasie tradycyjnych spotkań „na siedząco” powinien być usytuowany jak najbliżej stołu. Gdy organizujemy przyjęcie w większym gronie, sprawdza się tzw. bufet z potrawami łatwymi do konsumpcji na stojąco.

Niezależnie od charakteru spotkania dobrze, żeby barek stał w pobliżu stołu, w łatwo dostępnym dla wszystkich miejscu. Zestaw napojów zawsze musi pasować do serwowanych dań, nie wolno też zapomnieć o propozycjach dla osób niepijących alkoholu. Miejsce w tym szczególnym meblu salonowym znaleźć powinny trunki, soki, kieliszki, szklanki i to wszystko, co jest potrzebne do przygotowania drinków. Chodzi o to, by nie trzeba było za każdym razem udawać się do kuchni. 

W sklepach dostępnych jest wiele mebli pełniących tego typu funkcje. Jako barki świetnie sprawdzają się wysokie przeszklone witryny, w których bez trudu zmieścimy „zestaw przyjęciowy”. Interesującym wyborem może być barek obrotowy. Na co dzień pełni rolę gustownej witryny. Podczas przyjęcia wystarczy obrócić półki, by witryna zamieniła się w praktyczny, przeszklony barek. Godne uwagi są też szafki z barkiem, w których część półek skrywa się za przeszkleniami, a część za pełnymi drzwiczkami. W celu zwiększenia estetyki i funkcjonalności tego typu meble często wyposażane są w wygodny system otwierania push to open oraz delikatne podświetlenie ledowe.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce