Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Attention", Fabryki Mebli Forte. Białe bryły zostały tutaj ocieplone delikatnymi, cienkimi wstawkami drewna, co nadał czyni je nowoczesnymi, ale jednocześnie nie sprawia wrażenia ziemnych i gładkich mebli. Witryny mają nietypowo osadzone szkło, ponieważ jest ono usytuowane na rogach i zachodzi na dwie strony mebla. Fot. Fabryki Mebli Forte

Meble do salonu. Białe kolekcje ocieplone drewnem

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 wrz 2014 15:16 (aktualizacja: 19 wrz 2014 08:40)

Biel robi we wnętrzach zawrotną karierę. Nie dla wszystkich jednak jest odpowiednia, bowiem biały kolor z reguły należy do zimnych tonacji. Dlatego warto wybierać kolekcje ocieplone drewnem.

Żaden materiał nie ociepla tak skutecznie całego pomieszczenia jak naturalne drewno. Nie ważne czy jest to lity kawałek drewna czy też dekor przypominający jego strukturę, obydwa te elementy doskonale sprawdzają się jako "ocieplacze" do pokoju.

Szczególnie ciekawą kompozycją jest połączenie jasnej barwy drewna z białym kolorem. Producenci mebli bawią się tym zestawieniem wymyślając coraz to ciekawsze kolekcje i tak, dzięki temu mamy możliwość zastosowania w salonie białych mebli, które nie wyziębią optycznie pomieszczenia. Drewno dobrze wygląda zarówno na tle matowych, jak i lakierowanych, białych powierzchni. Może być zastosowany jako front przy białych korpusach, jako delikatna wstawka lub drewniana półka wśród białych segmentów. Biel ma naturalną tendencję do czynienia pomieszczeń większymi, dlatego jest tak popularna w aranżacji małych mieszkań. Jeśli więc nęci nas zakup białych mebli, ale obawiamy się, że stworzymy w domu klimat wręcz "szpitalny", to warto wybrać kolekcję, która łączy w sobie biel i drewno.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA