Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Orchid to meble do pokoju dziennego. Fronty wykonane zostały z wykorzystaniem folii PVC doskonale oddającej strukturę tzw. drewna szczotkowanego. Fot. Forte

Meble do salonu. Eleganckie kolekcje, które cię zaskoczą!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 lut 2015 12:45 (aktualizacja: 26 lut 2015 08:08)

Polskie sklepy to królestwo ciemnych mebli. Nic dziwnego. Kolekcje w kolorze ciemnego drewna są bardzo eleganckie i oferują niezwykłe możliwości aranżacyjne.

Meble w chłodnym, ciemnobrązowym kolorze wciąż nie tracą na popularności w domowych wnętrzach. I choć ciemne meble wyglądają na bardziej masywne i mogą tworzyć wrażenie optycznego zmniejszenia wnętrza, i tak nie brakuje nam chęci, aby eksperymentować z tym wykończeniem drewna. Ciemne meble są na tyle uniwersalne, że łatwo skomponować je z jasnymi dodatkami np. poduszkami, dywanami, zasłonami, nawet tapetą o skomplikowanym, jaskrawym wzorze. Idealnie kontrastują także z mlecznym szkłem czy jasną podłogą.  

Warto zaznaczyć, iż decydując się na meble w tym kolorze należy uważnie przemyśleć kolor ścian, a także dobrze doświetlić wnętrze. O ile ciemny mebel w ogromnym, dobrze doświetlonym wnętrzu wygląda atrakcyjnie to wciśnięty w niewielki pokój w bloku, gdzie światła mamy jak na lekarstwo sprawia, zaprezentuje się ciężko i przesadziście. Ponadto, ciemne drewno nie lubi zimnych odcieni, np. bieli czy niebieskiego. Dużo lepszą opcją na ścianach są beże czy kolor kawy z mlekiem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA