Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Siena" to eleganckie bryły, ozdobione punktowymi uchwytami, usadowione na chromowanych nogach oraz oryginalna, synchroniczna płyta. Fot. Wajnert Meble

Meble do salonu. Eleganckie kolekcje z polskich sklepów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 gru 2014 14:14 (aktualizacja: 19 gru 2014 07:52)

Naturalne drewno, szklane powierzchnie czy zmysłowe oświetlenie? Co decyduje o tym, że salon jest urządzony elegancko? Zobaczcie najciekawsze kolekcje do salonu...

Nieodłącznym elementem eleganckiego salonu są stylizowane meble, które przykuwają wzrok, jak również stanowią ozdobę wnętrza. Pojęcie "dobry styl" jest oczywiście bardzo szerokie i każdy klasyfikuje według niego inne przedmioty. Dla jednych mogą to być proste meble, ale wykonane z litego, drogiego drewna, zaś dla innych meble wyprodukowane z płyty MDF, jednak ze stylizowanymi nóżkami i dekoracyjnymi uchwytami. 

W eleganckim salonie nie powinno jednak zabraknąć gładkich powierzchni, mogą to być lakierowane fronty mebli lub szklany stolik. Powinno się też znaleźć oświetlenie i to nie tylko w postaci gustownej lampy ustawionej gdzieś na komodzie, ale także we wnętrzu mebli. Najlepszym miejscem na światło są oczywiście przeszklone witryny, które pięknie wyeksponują przechowywaną w nich zastawę stołową czy kryształy. Można wybrać też meble, których oświetlenie poprowadzone jest przy dolnej lub górnej listwie wykończeniowej, dzięki czemu wyglądają one bardzo nowocześnie i podkreślają wygląd brył. 

W eleganckim salonie warto stosować także przeciwstawne faktury, jak gładkie powierzchnie na przemian z porowatymi oraz kontrastujące ze sobą barwy. Modnym połączeniem jest wciąż biel ocieplona naturalnym, jasnym drewnem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA