Meble.com.pl - komfort na miarę

W kolekcji Kashmir na szczególną uwagę zasługują ciemne wstawki wiązu sangallo jako nowoczesna forma uchwytów. Fot. Szynaka Meble

Meble do salonu modne w 2016 roku!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 sty 2016 11:57 (aktualizacja: 13 sty 2016 08:30)

Rok 2016 przynosi nam wiele nowych inspiracji, również jeśli chodzi o meble. Co proponują producenci?

Rok 2015 w aranżacji mieszkań upłynął nam pod znakiem stylistyki skandynawskiej, nowoczesnego minimalizmu oraz wnętrz zainspirowanych klimatem pofabrycznych loftów. Eksperci twierdzą, że rok 2016 rok nie przyniesie dużych zmian i większość ubiegłorocznych trendów pozostanie aktualna. Nadal popularne będą aranżacje odznaczające się prostotą formy i oszczędnością detali oraz odnoszące się do minionych dekad dekoracje w stylu vintage.

Najnowsze trendy zaprezentowane m.in. na targach meblowych w Mediolanie zapowiadają nadejście nowych stylizacji opartych na postmoderniźmie. Aranżacje te wprowadzą do wnętrz klimat lat 80-tych w lekko odświeżonej formie. Lata 80-te to czasy należące do meblościanki. Współczesne podejście do stylu z tamtych czasów łączy dawną stylistykę z nowoczesnym designem. Ciekawym zestawieniem jest połączenie witryn i szaf ze szklanym wypełnieniem lub bardziej nowocześnie - odkrytymi regałami. Meble w takiej formie nie przytłoczą wnętrza, a dodatkowo funkcjonalnie wykorzystają przestrzeń. 

Tegoroczne aranżacje proponowane przez producentów nawiązują do lekkiej w wyrazie kolorystyki. Białe, szare lub beżowe fronty często są przełamywane wstawkami z drewna. Bardziej odważnym rozwiązaniem jest połączenie drewnianych korpusów ze wstawkami z efektem betonu, które są stosowane w formie bogatego w wyrazie urozmaicenia.

W galerii prezentujemy najbardziej aktualne propozycje meblowe polskich producentów mebli. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA