Sofa IKEA PS LÖVÅS. Fot. IKEA

Sofa IKEA PS LÖVÅS. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 01 gru 2017 13:01 (aktualizacja: 04 gru 2017 11:53)

Meble do salonu - sofy na... kółkach

Sofy zaopatrzone w kółka są raczej ciekawostką niż standardem w naszych domach. Tym niemniej warto im się przyjrzeć bliżej, zwłaszcza, jeśli jesteśmy miłośnikami nieustannych zmian aranżacji. Sofy z kółkami bez problemu przesuniemy w nowe miejsce.

Czytaj też: Jak półwysep może zastąpić stół w niewielkiej kuchni?

Największą zaletą sof na kółkach jest ich mobilność. Dzięki niej te dość ciężkie i masywne meble bez problemu ustawimy w dowolnym miejscu salonu. Na pewno chętnie z takiego rozwiązania skorzystają osoby lubiące dokonywać częstych metamorfoz aranżacyjnych swoich wnętrz. Zresztą ponoć żyjemy w czasach "współczesnych nomadów", więc wszelkie meble, które ułatwiają błyskawiczną zmianę miejsca zamieszkania są jak najbardziej pożądane.

Sofy na kółkach zwykle mają dość nieskomplikowane kształty, wpisujące się w modny obecnie minimalizm. Rezygnują z dekoracyjności na rzecz funkcjonalnej prostoty, choć na rynku można również spotkać klasyczne sofy pikowane wyposażone w kółka. Zawsze jednak kształt i wielkość elementów jezdnych dopasowane są do stylistyki mebla.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce