Sofa Skey marki Swarzędz Home. Fot. Swarzędz Home

Sofa Skey marki Swarzędz Home. Fot. Swarzędz Home

  • Autor: mg
  • 23 kwi 2018 12:37 (aktualizacja: 25 kwi 2018 09:53)

Meble do salonu - sofy ze skośnymi nóżkami

Designerskie sofy o oryginalnych kształtach przykuwają wzrok, stając się prawdziwą ozdobą każdego salonu. Z tej roli doskonale wywiążą się sofy ze skośnymi nóżkami, udanie łączące klasykę z nowoczesnością. Prezentujemy najciekawsze modele dostępne w polskich sklepach.

Czytaj też: Jakie kolory sof wybierali w 2017 roku Polacy?

Skośne nóżki zastosowane w sofach tworzą nie tylko atrakcyjną wizualnie podstawę, ale też sprawiają, że bryła mebla wydaje się lżejsza. Kształt, wysokość i wybarwienie nóżek mogą być różne i zależą tylko i wyłącznie od pomysłowości projektanta - łączy je za to charakterystyczne ustawienie pod lekkim kątem, dodające meblowi oryginalności. Niekiedy skośne nóżki sąsiadują w jednym meblu z prostymi.

To rozwiązanie. które doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Budzi nieodparte skojarzenia z wzornictwem lat 50. i 60., choć we współczesnych kolekcjach zyskuje bardziej nowoczesny wygląd. Warto pamiętać, że sofy wsparte na skośnych nóżkach powinny znaleźć się w salonach o większej powierzchni, dzięki którym w pełni wyeksponują wszystkie swoje walory. 

Często tego typu meble pozbawione są tak lubianej przez Polaków funkcji spania, co dodatkowo podkreśla ich dekoracyjny charakter. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce