Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Argento zachwyca pięknym rysunkiem drewna. Fot. Bydgoskie Meble

Meble do salonu. Top 10 kolekcji z rysunkiem drewna

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 marz 2016 22:00 (aktualizacja: 30 marz 2016 08:24)

Drewniane meble od lat zachwycają pięknem i doskonałą jakością. Z lekkością poddają się kolejnym metamorfozom, aby dopasować się do współczesnych wnętrz, które jak wiadomo, mają wiele różnych wcieleń.

Kto choć raz poczuł pod palcami dłoni delikatną strukturę naturalnego drewna, dotknął jego niedoskonałości oraz poczuł zdumiewający zapach, ten z pewnością pokochał je na zawsze. Naturalne drewno to piękno samo w sobie, które nawet pomimo widocznych wad, potrafi zachwycać. Oprócz estetyki ma także wiele innych zalet, takich jak trwałość i łatwość poddawania się zmianom – pierwszej obróbce czy też dalszym renowacjom. Dzięki temu zawsze możemy cieszyć się jego zniewalającym wyglądem. Jego niezwyciężoną zaletą jest jednak swoboda dopasowania się do każdej stylistyki wnętrz.

Choć widoczna dziś moda na minimalizm promuje chłodne i proste stylizacje, to w nowoczesnych wnętrzach nie brak drewnianych detali. Dowodem na to są jedne z najpopularniejszych kolekcji mebli - białe bryły ocieplone elementami drewna, gdzie zimno i ciepło przenikają się, tworząc zgraną kompozycję.

Drewniane meble mogą przyjmować też różne tekstury. Dzięki piaskowaniu oraz szczotkowaniu ich powierzchnia stanie się porowata i trójwymiarowa. Zaś patynowanie uszlachetni je, nadając meblom eleganckiego, postarzanego uroku. Również decydując się na meble fornirowane nie musimy rezygnować z tych wszystkich „upiększeń”, bowiem naturalne forniry do złudzenia przypominają dziś lite drewno.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA