Fotel Cupido firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Fotel Cupido firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 02 sie 2017 09:41 (aktualizacja: 02 sie 2017 14:32)

Meble do salonu. Wraca moda na fotele-uszaki!

Komfortowy wypoczynek... To pierwsza myśl, która przychodzi do głowy na myśl o fotelach-uszakach. Zwykle kojarzą się one z klasycznie zaaranżowanymi wnętrzami, choć coraz częściej w sklepach można dostać także ich uwspółcześnione wersje. Prezentujemy najciekawsze propozycje.

Meble w stylu prowansalskim. Zobacz, co proponują producenci

Fotele uszaki budzą skojarzenia z aranżacjami wnętrz utrzymanymi w klasycznej stylistyce. Tym niemniej niektórzy producenci przygotowali także ich uwspółcześnione wersje. Wbrew pozorom fotele-uszaki nie są bynajmniej niszową grupą produktów - można je znaleźć w ofertach wielu czołowych producentów mebli tapicerowanych. Stanowią one zwykle element zestawów o klasycznym wzornictwie, przeznaczonych do aranżacji salonów. 

Zwykle mają klasyczne, inspirowane wzornictwem angielskim, formy, z charakterystycznymi elementami ustawionymi prostopadle do linii oparcia, które - z racji podobieństwa do uszu - dały nazwę tej grupie foteli. Za sprawą pomysłowości projektantów, mimo pozornych podobieństw, różnią je kształty nóżek, profile podłokietników i oparć. Często stosowanym elementem dekoracyjnym są też pikowania. Niektórzy producenci przygotowali uwspółcześnione wersje klasycznych foteli-uszaków - w takich sytuacjach ich formy stają się bardziej zgeometryzowane i designerskie.

Fotele-uszaki zwykle są tapicerowane tkaninami, choć występują również modele wykończone skórami. Producenci najczęściej oferują wersje monokolorystyczne, choć trzeba przyznać, że są one proponowane w wielu kolorach. Niekiedy pojawiają się też nadruki i wzory.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce