Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Flamenco" firmy Mebin. Fot. Mebin

Meble do salonu. Zobacz najnowsze kolekcje

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 03 wrz 2014 10:17 (aktualizacja: 05 wrz 2014 08:37)

Urządzając własne cztery kąty, klienci znacznie częściej ulegają trendom i panującej modzie, a ta z całą pewnością, aktualnie obejmuje segment modułowych systemów mebli do salonów.

Istnieje przeświadczenie, że najważniejszym miejscem w domu jest kuchnia. Salon natomiast jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, który zawsze, ma po prostu "wyglądać". Wspomniany wygląd, estetyka i funkcjonalność to niewątpliwie zalety nowości wśród modułowych mebli do salonu.

Atutem rozwiązań modułowych jest możliwość dopasowania ich do indywidualnych wymiarów wnętrza. Różnorodna konfiguracja konkretnych elementów, pozwalająca na ustawianie ich wedle własnych zachcianek, zwiększa przewagę nad tradycyjnymi meblami salonowymi. Ponadto, segmenty mebli, ustawiane osobno, powiększają optycznie salon, co w przypadku dużych zabudów i meblościanek, może działać zupełnie odwrotnie. Zabieg ustawienia wzdłuż ściany rzędu niskich modułów, spowoduje na przykład wizualne poszerzenie oraz podwyższenie salonu. Podkreślającym nowoczesność detalem, jest montowane w niektórych systemach oświetlenie. Rezygnacja w pełnych drzwiczek lub witryn, sprawi, że regał zyska na lekkości i przestronności.

Planując rozmieszczenie poszczególnych modułów, należy pamiętać o kilku zasadach. Elementy, w których przechowuje się cięższe rzeczy, powinno się umieścić na dolnych segmentach, natomiast przedmioty częstego użytku, umiejscawiamy na wysokości barków, tak by dostęp do nich nie sprawiał problemu. Modułowe systemy pozwalają także poprawić proporcje mieszkania oraz ukryć ewentualne defekty, takie jak na przykład skosy, nadproża czy wnęki.

Wiele systemów pozwala na łączenie segmentów w pionie, poziomie, dodawanie szuflad i półek. Połączenie pełnych szafek, otwieranych w systemie "klik-klak", z przestrzennymi pólkami tworzą subtelną i elegancką kompozycję. Zarówno szerokość jak i wysokość mebli, można dostosować do wielkości pomieszczenia poprzez zmniejszenie lub zwiększenie odstępów pomiędzy grupami brył. Dlaczego, przy zakupie mebli do salonu, warto zwrócić uwagę na systemy modułowe? 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA