Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia Wenecja marki Szynaka Meble to biel delikatnie ocieplona jasnymi elementami drewna. Fot. Szynaka Meble

Meble do sypialni. 20 najciekawszych kolekcji

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 gru 2014 15:45 (aktualizacja: 08 gru 2014 08:01)

Jasna sypialnia to dobry pomysł jeśli chcemy budzić się codziennie z dobrym humorem. Dzięki jasnym barwom nasze samopoczucie jest znacznie lepsze. Zobaczcie najmodniejsze jasne sypialnie z polskich sklepów - aż 20 świetnych propozycji.

Na rynku dostępnych jest wiele mebli do sypialni w jasnych barwach. Od perłowych po przyjemną kawę z mlekiem. Od pewnego czasu w Polsce dominuje też moda na meble w kolorze białym. Modne są zarówno białe kolekcje w matowym wykończeniu, jak i mocno błyszczące. Jasne meble dają z pewnością większą swobodę w aranżacji sypialni niż ciemne bryły, a także łatwo jest łączyć je z innymi kolorami. Nie są tak absorbujące jak meble w ciemnych kolorach, nie musimy się obawiać tego, że optycznie zmniejszymy sypialnię czy zaciemnimy.

Urządzając pomieszczenia znacznie częściej zwraca się uwagę na kolory mebli niż na ich kształt. Jasne kolory kojarzą się nam z rodzinnym ciepłem oraz bezpieczeństwem. Dotyczy to zarówno mebli z naturalnego drewna w nasyconym wybarwieniu, jak i ich substytutów w postaci jasnych fornirów. Jasne wybarwienia, a w szczególności barwa biała mogą być jednak niebezpieczne dla pomieszczeń. Stosowane w nadmiarze, będą stwarzały aurę zimna. Dlatego warto zachować powściągliwość stosując meble w różnych odcieniach bieli.

Obecne trendy skłaniają się w stronę jasnych i promiennych barw i pewne jest, że przez długi czas nie znikną one z salonów meblowych. Jasne barwy, takie jak biele oraz beże dzięki swojej urodzie i naturalnym właściwościom do optycznego powiększania wnętrz, zawsze będą mile widziane w naszych domach. W sypialni również.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA