Łóżko Cupido firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Łóżko Cupido firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 14 marz 2018 09:21 (aktualizacja: 25 marz 2018 09:45)

Meble do sypialni - co wybrać?

Głęboki, spokojny sen to podstawa udanego dnia. Odpowiedni wypoczynek pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, daje energię do działania oraz poprawia efektywność w pracy. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zadbali o dobór właściwych mebli, które znajdą się w naszej sypialni.

Czytaj też: Jak powinien wyglądać modny salon w 2018 roku?

Odpowiednio urządzona sypialnia jest niczym kraina relaksu. To tutaj odpoczywamy po całym dniu pracy i regenerujemy nasze siły. Aby sen był prawdziwym odprężeniem dla ciała i ducha, warto zadbać o dobór właściwych mebli.

Komfortowe łóżko

Piękne, wygodne łóżko to centrum każdej sypialni. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz możliwości wnętrza możemy wybierać spośród modeli różniących się stylistyką i wymiarami. Tradycjonaliści z pewnością zwrócą się w stronę klasycznych modeli o barwie drewna, z kolei zwolennicy nowoczesnych rozwiązań będą rozważać zakup łóżek tapicerowanych z wysokim, miękkim wezgłowiem. Coraz większą popularnością cieszą się również łóżka wielofunkcyjne, które dodatkowo oferują praktyczne pojemniki na pościel, schowki, ławeczki czy półki.

Warto przy tym pamiętać, że komfort snu w dużej mierze zależy od wybranego materaca. Najlepsze są wersje posiadające kilka stref twardości, które gwarantują jego ergonomiczne dopasowanie się do kształtu ciała. Dodatkową zaletą są wkładki antybakteryjne i pokrowce z jonami srebra, które ograniczają rozwój mikroorganizmów, czyniąc łóżko bardziej higienicznym.

Praktyczne szafy i garderoby

Uporządkowana przestrzeń, zwłaszcza w sypialni, jest gwarantem dobrego samopoczucia. Działa uspokajająco, pozwala zebrać myśli i odprężyć się po ciężkim dniu. Utrzymanie porządku w sypialni zapewniają szafy i garderoby wyposażone w drzwi przesuwne, dzięki którym nie traci się cennej, szczególnie w niewielkich wnętrzach, przestrzeni. Ważnym dopełnieniem funkcjonalnej szafy są systemy organizacji wnętrza, dzięki którym znajdą się w niej wszystkie rzeczy, które chcemy mieć pod ręką.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce