Szafa do sypialni z drzwiami uchylnymi w systemie Opal Fot. Komandor

Szafa do sypialni z drzwiami uchylnymi w systemie Opal Fot. Komandor

  • Autor: mg
  • 19 kwi 2018 09:00 (aktualizacja: 19 kwi 2018 22:04)

Meble do sypialni - drzwi uchylne znowu są modne

Szafy do sypialni niegdyś służyły przede wszystkim do przechowywania ubrań. Teraz mogą być równocześnie szafą bieliźnianą, witryną, biblioteczką i meblem na dokumenty. Umożliwia to zastosowanie systemów uchylnych, które coraz częściej pojawiają się w szafach jako alternatywa dla skrzydeł przesuwnych.

Czytaj też: Meble do garderoby - drzwi przesuwne i uchylne w jednej szafie

W sięgającym sufitu meblu, podzielonym na wąskie moduły zamykane drzwiami uchylanymi, można zaaranżować osobne strefy na półki, drążki, szuflady czy nawet sprzęt agd. Otwiera to przed projektantami szerokie możliwości kreowania estetyki mebla. Projektując jeden mebel, łączący w sobie kilka funkcji, można zdecydować się, które moduły zasłonić, a które wyeksponować.

Na przykład, część, w której jest przechowywana bielizna, warto zamknąć drzwiami ze szkła lakierowanego w dowolnym kolorze, zaś moduł regału z ulubionymi książkami wyeksponować, stosując wypełnienie z transparentnego szkła. W ten sposób można uzyskać idealny mebel, zarówno pod względem designu, funkcjonalności, jak i ergonomii. Oczywiście, można korzystać nie tylko ze szklanych frontów, bo na rynku dostępne są rozwiązania umożliwiające dowolną kreację wyglądu mebli, zarówno pod względem użytych materiałów, jak i wybranej ich kolorystyki.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce