Meble.com.pl - komfort na miarę

Komoda firmy Tom Mebel. Przeszklone szuflady z przydymionym szkłem ukazują delikatnie swoją zawartość. Fot. Car Moebel

Meble do sypialni. Te komody będziesz chciał mieć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lip 2015 15:03 (aktualizacja: 03 lip 2015 08:13)

Komoda to niezwykle funkcjonalny mebel, dlatego nie można sobie bez niej wyobrazić sypialni. Jakie modele są dziś popularne? Klasyczne czy nowoczesne?

Pierwsza znana komoda pojawiła się ponoć na salonach Ludwika XIV. Była niezwykle zdobna i mało pakowna, bowiem posiadała wyłącznie dwie szuflady. Mimo tego szybko stała się ulubienicą monarchy i tak rozpoczęła się jej światowa kariera. Dzisiaj w mało którym domu komody nie ma i nic w tym dziwnego, przecież jest to mebel praktyczny i ładny jednocześnie. We Francji określa się słowo komoda jako „wygodna” i jest to rzeczywiście najtrafniejsze określenie z możliwych.

Dzisiaj komoda nie oznacza już wyłącznie masywnego w formie mebla z szufladami. Największą popularnością cieszy się w sypialni, będąc tzw. bieliźniarką. Najczęściej ma wówczas szuflady połączone z półkami, które kryją się za lekko przezroczystymi drzwiczkami (wypełnionymi szkłem, mosiężną kratką czy plecionką). Modna jest również jej klasyczna odsłona. Jeśli zależy nam na niekonwencjonalnym wyglądzie sypialni warto poszukać modelu, który poza funkcjonalnością ma również zabawny wygląd. Powyginane nogi i obłe kształty, łączące się z kontrastującą kolorystyką lub fronty ozdobione nietypowymi mozaikami czy malunkami, potrafią wprowadzić do wnętrza niesamowity klimat. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA